Barbora Piešová – Som flegmatik, ale optimista

barbora piesova

Barbora Piešová

Som flegmatik, ale optimista

WARNER MUSIC POP

38:34

 

MILAN MENČÍK

 

Kolotoč talentových soutěží se točí dál. Televize už chystají novou řadu SuperStar, zatímco poslední vítězka Barbora Piešová vydává debut Som flegmatik, ale optimista a předešlá Tereza Mašková vydala první desku Zmatená teprve před pár měsíci. I tenhle fakt značí, na jak těžkou cestu se Piešová dala. Na jednu stranu to ukazuje její statečnost, nebojácnost, odvahu vrhnout se do takovéto mlýnice. Protivníkem je však fakt, že si právě na začátku nemůže dovolit moc omylů. 

Jedenáct písní na jejím albu obsahuje jedinou coververzi, a sice skladby Milovanie v daždi od Richarda Müllera. Střihla si ji s Mariánem Čekovským. Anglicky zpívaná Game pak celý disk uzavírá. Piešová se na debutu zásadně podílela i jako autorka hudby a textu, do duetu Priateľ si pozvala kamaráda ze soutěže Michala Šafratu, nejdéle známou skladbu Anjeli představuje v duetu se sestrou Lenkou a u Nehľadám jí zase pomáhají hiphopeři Moja Reč. 

Celkově si album nezaslouží hodit rovnou do koše. Ta, jak říkají Slováci, „svojskosť“ je z tvorby holky z baseballkou na hlavě cítit. Singly nejsou špatné, je znát, že si při tvorbě Piešová dala záležet. Rozpoznatelný hlas určitě má, ale chybí alespoň jedna pecka, která by člověka posadila na zadek. 

Mladá zpěvačka má navíc obrovskou nevýhodu, že nemůže koncertovat a lidé (obzvlášť ti mladí) strašně rychle zapomínají. Bude se muset zahryznout a bojovat jako lvice. Alespoň trochu zapomenout na svou flegmatičnost. Ve finále SuperStar ukázala, že to dokáže.

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE