Beáta Dubasová – Najväčšie hity 1985-2020

beata dubasova

Beáta Dubasová

Najväčšie hity 1985-2020

OPUS (v licenci Warner Music) POP

78:03 + 77:44

 

MILAN MENČÍK

 

Beáta Dubasová se na Slovensku stala pojmem ve druhé polovině osmdesátých let. Mohl za to nejen její extravagantní vzhled, ale i kvalitní popová tvorba, jež se opírá o melodické písně zkušených autorů, kteří dokážou napsat hit. Jsou jimi třeba Vašo Patejdl, Juraj Burian, Robo Grigorov, Michal David i další. 

Aktuální výběrovka je čtvrtou v pořadí a zároveň nejrozsáhlejší, protože se rozkládá na ploše dvou cédéček. Autor výběru Juraj Čurný kompilace často skládá tak, aby to nebyl prostý výběr největších hitů poskládaných pěkně za sebou, ale aby měl i svou duši a koncept. Tentokrát první disk připomíná playlist na zpěvaččin koncert. Otevírá ho píseň Prvý a posledný, první balada (a rovnou jeden z největších hitů) Vráť mi tie hviezdy přichází jako třetí. Jelikož koncert většinou končí těmi nejznámějšími skladbami, i první disk vrcholí písněmi Účesy, Úschovňa pohľadovSme také, aké sme, která je díky filmu Fontána pre Zuzanu dobře známá i v České republice. 

Na druhém disku jsou utajené poklady z osmi řadových alb, jež zpěvačka doposud vydala. A zatímco první deska se hodí například do auta na cesty, druhou je potřeba si vychutnat při soustředěném poslechu. Ukazuje zpěvačku a skladatelku nejen jako interpretku tanečních hitů, ale i písní, které mají svou hloubku. Dubasová se vždycky dokázala obklopit těmi nejlepšími autory i muzikanty a tento výběr jednoznačně potvrzuje, proč na Slovensku patří už pětatřicet let mezi největší hvězdy.   

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE