Beata Hlavenková – Scintilla

RAP 2017 04 titulka jar

ANIMAL MUSIC   45:35   CONTEMPORARYKEYBOARDS MUSIC

Suita pro klavír, Rhodes piano, klávesy, efekty a zpěv. Podstatné je, že spousta lidí, kteří jsou zařazováni do takzvané žánrové hudby, neskládá muziku takříkajíc na první dobrou. Neřeší, jestli se jejich písničky budou hrát v rádiu. Snaží se je vymyslet tak, aby se v nich sami realizovali jako autoři i umělci. Teprve pak čekají, že si najdou publikum. To je i tento případ. Na desce je devět skladeb, stejně jako písmen názvu. Každá pro Beatu Hlavenkovou pojednává o něčem, co jí v životě dává jiskru.

Devět kompozic rozdílných nálad pak opět tvoří jakousi suitu. Tentokrát Hlavenková nezůstala pouze u klavíru, ale též využila zvuků elektrického piana Rhodes a syntezátoru. Navíc v každé písni hostuje jeden nebo více speciálních hostů: z Norska klávesista Anders Aarum, zpěvačka Julie Dahle Aagard a perkusista Kenneth Ekornes (známý spoluprací s Mari Boine), ze Spojených států klarinetista Evan Ziporyn a trumpetistka Ingrid Jensen (sólistka slovutného Maria Schneider Orchestra), nechybí ani violoncellista Jiří Bárta a písničkář Justin Lavash.

Byl jsem na české premiéře ve Veletržním paláci a pořídil si nahrávku. Tu detailně poslouchám. Mohl jsem konsternovaně sledovat ruku klouzající po klávesnici a uvolnění pedálu zastavilo rezonanci struny tak náhle a s takovou dávkou přesvědčivosti, že být po tmě, odpřísáhl bych, že je křídlo se mnou v místnosti. Zaujaly mě jemné klavírní linky hrané unisono s Andersem. Nepřehlédnutelná osobnost české hudební scény? Mnohem víc. Jiskrou je ona sama.

BEN TAIS AMUNDSSEN

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE