Between the Planets – Of Inner Sight

KONTRA PRODUCTION   38:49    INSTRUMENTAL METAL, GROOVE, AMBIENT

Between The Planets je instrumentální projekt Martina „Spacoshe“ Peřiny, který má už za sebou debutovou desku Immersion Into The Unknown z roku 2013. Ta vznikla ještě jako projekt jednoho muže. Druhé album Of Inner Sight se už zrealizovalo za podpory dalších členů – baskytaristy Adama Palmy a bubeníka Filipa Kittnara.

Of Inner Sight není lehce uchopitelná deska už jen proto, že míchá různé žánry a nenachází se na ní žádný zpěv, jenž by posluchače jednotlivými písněmi provedl. Čeká je tak náročný poslech plný ambientních, ale i progresivně metalových prvků či prvků groove, mathcoru a elektroniky. To vše zahalené do potemnělé, melancholické atmosféry.

Místy se album prostřednictvím těchto rozličných elementů i řízných kytar zhutňuje, aby pak šla z dálky slyšet jen uklidňující hudba, která by ale na druhou stranu mohla mnoha lidem zamotat hlavu (Inner Voice, Engrams). Na pár vteřin se však kolikrát skoro všechny zvuky dokážou rozplynout do úplného ticha (The Avalanches, Inside, Along The Horizon). Jsou to vesměs opakující se postupy, jejichž nuance poznáte až s přibývajícími přehráními. Tak je tomu například u progresivnějších partů v Through The Canyon, ve které jde jakoby z dálky, stejně jako v Inner Voice, slyšet hlas Barbory Mochowé, jenž v nejdelší skladbě na albu připomíná vábení sirény do temných koutů mysli, ale možná i celého vesmíru, což odkazuje k názvu kapely.

Nahrané živé nástroje jsou na desce znatelné, především bicí ji posouvají nahoru. Of Inner Sight si zasluhuje pozornost i díky mixu a masteringu Ecsona Waldese, to však podsouvá otázku, zda bude album fungovat naživo. Zájemci to mohou zjistit v únoru nebo březnu, kdy Between The Planets vyjedou na turné s Dying Passion a Elbe.

ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE