Biffy Clyro – A Celebration of Endings

biffy

BIFFY CLYRO

A Celebration of Endings

WARNER MUSIC  45:19

ALTERNATIVNÍ ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Nezastírám, že mám pro tuhle skotskou kapelu slabost. Poslouchat Biffy Clyro je něco jako fandit dvěma kapelám najednou. Jedné alternativní a druhé popové. Naživo jsou naprosto strhující. Proto jsem byl na deváté studiové album natěšený. Po akustické desce MTV Unplugged (2018) a loňském soundtracku k filmu Balance, Not Symmetry přichází frontman Simon Neil s bratry Jamesem a Benem Johnstoneovými s jedenácti novými skladbami, jejichž produkci svěřili Richovi Costeymu (spolupracoval například s Foo Fighters, Muse nebo Jane’s Addiction). Vyplatilo se.

Zvuk je krystalicky čistý a každý nástroj čitelný. Jen už ne tolik ostrovní, ale hymnický, nejspíše ve snaze udělat z tria velkou stadionovou kapelu. Třeba u Instant History jsem měl chvílemi pocit, že jsem se spletl a poslouchám Imagine Dragons. Biffy Clyro však dokazují, že psát hity nezapomněli, i když je závěrečný účet hubenější než obvykle. S každým dalším poslechem se ale může tento dojem měnit.

Silných momentů je na desce ve skutečnosti víc. Ať už jde o úvodní North of No South, Weird Leisure, singl Tiny Indoor Fireworks, Space, The Pink Limit či Opaque. Umím si je všechny v nadupaném koncertním playlistu kapely představit. Přesto není novinka A Celebration of Endings tak odzbrojující jako alba Only Revolutions (2009) nebo Opposites (2013), na kterých Biffy Clyro dokázali zúročit veškerou svou dřinu a energii. A i když si novou desku nezamilujete hned napoprvé, jen tak se vás nepustí. Stane se z ní dobrá milenka. Nejen ta na jedno použití.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE