Billie Joe Armstrong – No Fun Mondays

billie joe no fun

BILLIE JOE ARMSTRONG

No Fun Mondays

REPRISE RECORDS (WARNER MUSIC)  40:21

POP PUNK, ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Pandemická situace zamíchala na kulturní frontě kartami. Někoho zastavila, jinde pozdržela vydání již natočených desek, anebo nakopla interprety takovým způsobem, že přišli s projekty, jež by za normálních okolností nejspíš nikdy nenahráli. Frontmana amerických punkerů Green Day Billieho Joea Armstronga přepadl z věčného nicnedělání tak silný sentiment, že začal od března pravidelně zásobovat své fanoušky každé pondělí nějakou předělávkou svých oblíbenců. Od toho lze snadno odvodit i název jeho druhé sólovky No Fun Mondays, která je sbírkou čtrnácti coverů, z nichž některé jsou zajímavé, jiné se mohou jevit nadbytečné. 

„Zatímco jsme byli všichni v karanténě, přemýšlel jsem o věcech, na kterých mi v životě nejvíce záleží. Rodina, přátelé a samozřejmě hudba. A pokud budeme muset trávit čas v izolaci, můžeme být spolu alespoň tímto způsobem,“ komentoval Armstrong vznik alba, v němž nejde prvoplánově o coververze slavných rockových či punkových hitů, ale o jeho oblíbené kousky, na které mezitím usedl prach zapomnění. 

Armstrong je předělal po svém. Oblékl je do jednoduchého punkrockového kabátu, takže si je lze snadno splést s kteroukoli studiovkou Green Day. Tedy až na výjimky, jimiž jsou Manic Monday od The Bangles, Kids in America od zpěvačky Kim Wilde nebo protestsong Gimme Some Truth od Johna Lennona, kterému drsnější úprava sluší podobně jako originálu. Trochu exoticky pak vyčnívá písnička Amico, již kdysi nazpíval italský zpěvák a herec Aldo Caponi, známější ve Spojených státech spíše pod uměleckým jménem Don Backy. Podobných lahůdek, které dokážou spolehlivě rozbít monotónnost karantény, je na desce více, přestože z nich nikdy nebudou velké hity. Armstrong je prostě vytáhl ze svého srdce a vdechl jim novou energii. Nahrál portrét toho, jak se mu žilo v roce 2020. To je na této nahrávce nejcennější.


Billie Joe Armstrong – No Fun Mondays

 

Žánr: rock

Stopáž: 40:43

Vydavatelství: Reprise 

 

„Koncerty zrušené, turné přesunuto. Tak co kdybych natočil desku?“ To si zřejmě řekl Billie Joe Armstrong, frontman skupiny Green Day, který na konci listopadu vydal album coververzí No Fun Mondays. Nutno podotknout, že kapele vyšla na začátku roku deska Father of All… Nový počin zpěváka neznamená rozkol skupiny, ale slouží čistě k jeho potěšení a potěšení fanoušků. 

Green Day měli k propagaci posledního alba naplánované celosvětové turné, během něhož měli dorazit i na tuzemský Rock for People a které museli přesunout na rok 2021. Tedy snad. Amstrongova deska tak jen znamená, že zpěvák se během pandemie nudil a potřeboval vyventilovat své hudební potřeby. Není jediný, podobně překvapivě vydala nové album i zpěvačka Taylor Swift, přestože loni vyšla už jedna

No Fun Mondays je tak kolekce složená čistě z coververzí, což není poprvé. V roce 2013 vydal Armstrong společně s Norah Jones desku Foreverly jako poctu skupině Everly Brothers. Ta měla u kritiků velký úspěch, a tak se zpěvák letos rozhodl zkusit ho napodobit. Tentokrát se nezaměřil na jedno uskupení, ale na více interpretů. Třeba Manic Monday je hit skupiny The Bangles, Kids in America zase Kim Wilde a Police on My Back patří Then Equals. Za pozornost stojí i Amico, která je v italštině, s níž Armstrong neměl problémy. Některé písně jsou známější, některé méně, ale Amstrong odvedl skvělou práci už jen kvůli tomu, že na hudbu nezanevřel ani během karantény. Podle jeho slov mu právě muzika spolu s rodinou a přáteli nejvíce chyběla. Ale zřejmě našel zábavu, kterou potěší nejednoho posluchače.  

 

Autor: Barbora Turková

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE