Billy Blaire představuje nový videoklip k písni The Space Kids

MG 6856 kopie

Billy Blaire, nezávislý hudební umělec spojující prvky grunge, rocku a rapu, právě vydal svůj nejnovější hudební videoklip s názvem The Space Kids, jež zvedá závoj jeho vlastní temnoty a dětských traumat. 

Skladba The Space Kids představuje útek z této reality, pryč od dávné bolesti, která vyvěrá v přítomnosti. Cesta Billyho Blaire v rámci příběhu písně vede posluchače do vzdáleného vesmíru, ve kterém se sám autor ve svém denním i nočním snění pravidelně ztrácí. Nejprve skrze videohry, následně užíváním návykových látek, až po završení cesty do virtuální reality.

V klipu nechybí symboly typické pro jeho osobnost – Hello Kitty, magenta nebo Barbie korunka. Velký význam ale nabírá také symbol hada, který zde navazuje jak na biblický odkaz hříšného svůdce, tak na životní střídání cyklů v podobě jeho svlékání se ze staré kůže.

Je paradoxní, jak se atmosféra a myšlenka songu vtiskla do samotné tvorby hudby, textu i klipu. Celé to provázela podivná temnota a musím přiznat, že to je můj zatím nejnáročnější počin, jak mentálně, tak finančně. I při natáčení klipu jsem měl dojem, že se nám všem chce z něj akorát utéct, což se nám při závěrečné scéně snad i povedlo,“ řekl Billy Blaire.

Vizualizace videoklipu přivádí diváky do dvou vizuálně oddělených, byť extravagantních světů propojených skrze touhu uniknout a zároveň tuto touhu zničit. Která z nich vyhraje?

Odkaz na skladbu The Space Kids:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE