Billy Corgan chválí Smashing Pumpkins

Smashing Pumpkins Billy Corgan

Billy Corgan si pochvaluje nové album Smashing Pumpkins. Spolu s plány na dokončení boxu Zwan, který by měl obsahovat 33 nevydaných nahrávek, propaguje své aktuální album. Respektive alba. Atum: Rock Opera in Three Acts je dvanácté studiové album jeho kapely Smashing Pumpkins.
Album vydává ve třech samostatných částech po 11 písních — Atum: Act One vyšlo 15. listopadu 2022, Atum: Act Two vyšlo 31. ledna 2023 a Atum: Act Three je naplánováno na 5. května 2023. Dvojelpíčko skupiny z roku 1995 nazvané Mellon Collie and the Infinite Sadness, bylo začátkem volného příběhu o postavě známé jako Zero, která se znovuzrodila jako Glass roku 2000.
O dvě desetiletí později se Billy Corgan vrací k celé sáze rovnou na trojalbu Atum: Rock Opera in Three Parts, kde je ústřední postava – nyní známá jako Shiny – vyhoštěna do vesmíru. „Chvíli jsem si myslel, že tohle album nikdy nevznikne,“ říká Corgan. Ale světová virová pandemie mu podobně jako mnohým dalším hudebníkům dala možnost nerušeně skládat a tvořit. Nakolik ji Corgan se svými Smashing Pumpkins využil, se už brzy dozvíme.

Nový videoklip The Smashing Pumpkins – Empires můžete zhlédnout zde

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE