Billy Gibbons – Hardware

billy gibbons hardware

Americká rocková skupina ZZ Top si dává od alba La Futura (2012) nahrávací pauzu a její lídr a zakladatel Billy Gibbons se podle všeho začíná nudit. Jak jinak si vysvětlit, že se hvězda jeho formátu s mnohamilionovými prodeji desek domovské kapely odhodlala k sólové kariéře až v pětašedesáti letech, kdy debutovala deskou Perfectamundo (2015). 

Se šestiletým odstupem vydává teď zpěvák a kytarista s typicky dlouhým plnovousem třetí sólovku Hardware, která je na rozdíl od předchozího počinu The Big Bad Blues (2018), jenž byl z poloviny tvořen coververzemi, plná nového Gibbonsova materiálu. Až to vypadá, jako by si chtěl coby sólový umělec zpevnit půdu pod nohama. A neponechal nic náhodě. Na pomoc mu přispěchali Matt Sorum (Guns N’ Roses, Velvet Revolver a další), Austin Hanks (Slick Lilly), Augie Meyers (Bob Dylan) nebo duo Larkin Poe. Společně nahráli v kalifornské poušti dvanáct rockově špinavých písniček, ve kterých se Gibbons nezdráhá zpívat co nejhrubším hlasem, aby co nejvíce ladil s kytarovými riffy. 

V textech se pak přiznává ke své minulosti, gamblerství, drogám či krádežím. Stejně tak zpívá o ženách, jež ho chtěly jen kvůli penězům. Hudebně se ale příliš od domovských ZZ Top nevzdaluje. Počíná si jako ostřílený motorkář, který se rozhodl projet se po známé Route 66 a ukázat všechna dosud neodkrytá zákoutí své duše. Přidal k tomu pár hudebních lahůdek. Ať už svižnou She’s on Fire, hitovky S-G-L-M-B-B-R nebo Hey Baby, Que Paso či nádherně procítěnou bluesovku Vagabond Man, jež kolekci vkusně odlehčuje. Prostě, jede se na pohodu a Gibbons dokazuje, že není karikaturou sebe sama, neboť umí ještě v jedenasedmdesáti napsat silný materiál, který může klidně konkurovat repertoáru ZZ Top. Nezbývá než smeknout klobouk, protože takhle parádní rocková jízda se neslyší každý den. 

BILLY GIBBONS
Hardware
CONCORD RECORDS  36:56
ROCK
ROMAN NEWS ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE