Billy Gibbons vzdává hold kytaristovi Lynyrd Skynyrd Garymu Rossingtonovi

Lynyrd Skynyrd Gary Rossington

Kytarista Lynyrd Skynyrd Gary Rossington zemřel v neděli ve věku 71 let. Nyní na něj vzpomíná frontman ZZ TOP, který s Lynyrd Skynyrd mnohokrát se svou skupinou vystupoval a dělil se s nimi o pódia. Když se dozvěděl, že kytarista Lynyrd Skynyrd Gary Rossington zemřel začal vzpomínat na všechny ty kilometry, které spolu ujeli po dálnici jižanského rocku.
„Ztráta Garyho Rossingtona je pro nás obzvláště hluboká, protože jsme v jeho společnosti strávili nespočet hodin na turné,“ řekl Gibbons časopisu Rolling Stone. “V  Jižní Karolíně jsme s nimi začali spolupracovat už od roku ’73 a tehdy začalo naše trvalé přátelství.” A pokračuje: „Garyho mimořádné schopnosti jako kytaristy byly vysoce inspirativní. Gary byl poslední svého druhu, bude nám chybět.”

Gary Rossington přežil leteckou havárii kapely v roce 1977 a byl tak posledním původním členem Lynyrd Skynyrd.  Hrál s nimi do posledních chvil a to i navzdory přetrvávajícím srdečním potížím.

Spolu s kapelou si můžete připomenout Garyho Rossingtona zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE