Bílý tesák – Lucrezia Borgia

Bily tesak lucrezia borgia

Už třetí desku v převážně countryovém stylu si složil, otextoval, nahrál a nazpíval Petr Priessnitz, jinak baskytarista heavymetalových kapel Skylla a Iras. Stejně jako na obou předchozích i na ní hraje na housle Pavel Ptáček a jako na minulé nazvané Kamion zpívá také rockerka Drahomíra „Dargi“ Plauterová. Nově se pak přidali kytarista Oldřich Rokyta, známý z rockových kapel Volná linka a Komat, a bubeník Jaroslav Rojar.

Už předchozí projekty potvrdily, že metalový muzikant umí napsat písně v countryovém stylu, a to dokonce tak, že mu je hrají na tento žánr zaměřená rádia, navíc s úspěchem boduje i v jejich hitparádách. Z tohoto alba má šanci takto uspět třeba typicky hospodská country Bludný kameny, případně duet s Dargi Seznamka s náladou jako z westernového filmu, s baskytarou šlapající stylem moderní americké country a míchající v textu dávné bandity a současné kredity. Ale autor, případně spoluhráči při aranžích se dokážou i více žánrově rozmáchnout. 

Lehce irské kořeny lze najít v duetu Má píseň zní, více do popu zase míří titulní Lucrezia Borgia s náladou vytvořenou úvodními bubínky, do škatulky pop rocku by se dala klidně zařadit Tak mě testuj. Jedinou anglicky zpívanou z deseti zářezů na desce je swingovka s pianem a závěrečným smíchem Whiskey Time. Zcela do jiného hudebního i textového soudku spadá skočná Migranti vyjadřující se po svém k současnému uprchlickému problému, a to ironicky, vtipně, s textovým odkazem na legendární písničku Ladislava Vodičky a s mnoha vesele znějícími perkusemi. Jen se bojím, aby si ji jedna z parlamentních stran, mající toto téma coby své hlavní, nevybrala jako poznávací znamení do blížící se volební kampaně.

Album potěší i rockerovo ucho. V milostné baladě Karneval s táhlými houslemi sice textař Priessnitz použije folkově profláknuté sousloví „divoký horský tymián“, ale coby zpěvák název písně drtí mezi zuby úplně stejně jako kdysi Petr Štěpán, lídr kapely XIII. století v coveru stejnojmenné písničky Olympiku. A když se přidá ještě kytarové sólo, je tu najednou rock jako vyšitý.

Petr Priessnitz si natočil nejen pro svou radost další desku a k její realizaci pozval skvělé muzikanty. Především housle Pavla Ptáčka jí dávají tu pravou žánrovou tvář. A to není jejich definitivní slovo, už v těchto dnech jim totiž vychází další, v pořadí již čtvrtá nahrávka. 

 

Interpret: Bílý tesák 

Album: Lucrezia Borgia

Vydavatelství: 22 Defence

Žánr: COUNTRY, FOLK, SWING, POP ROCK  

Stopáž: 41:54  

Autor recenze: ZDENĚK HEJDUK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE