Björk slibuje

Björk pro časopis The Guardian uvedla, že na podzim vydá nové album. Ponese název Fossora a půjde v případě islandské zpěvačky již o desátý dlouhohrající počin. V rozhovoru odhalila, že album bylo částečně inspirováno smrtí její matky Hildur Rúna Hauksdóttir v roce 2018.
Název alba, Fossora, je ženská verze latinského slova pro horníka. Písně byly napsány během Covid lockdownu, kdy se zpěvačka vrátila do své domovské země. “Nemyslím si, že jsem od svých 16 let byla tak dlouho doma,” řekla. “Provinile musím přiznat, že jsem každý den jedla čokoládový pudink. Opravdu mne uzemnil a opravdu, opravdu jsem ho milovala.”
Podle článku obsahuje LP spolupráci se Serpentwithfeet a také doprovodné vokály Björčina syna Sindriho a její dcery Doa. Zahrnuje také vliv indonéského dua Gabber Modus Operandi.
Dvě ze skladeb alba, „Sorrowful Soil“ a „Ancesttress“, byly inspirovány smrtí Hauksdóttir, ekologické aktivistky. Když její matka umírala, Björk si vybavuje, jak byla nešťastná, když byla obklopena tradičními lékaři poté, co vždy vyznávala alternativní medicínu. “S tím vším nesouhlasila,” poznamenala Björk. “Byla hodně v nemocnici a bylo to pro ni opravdu těžké. Byl to docela boj.”
V rozhovoru Björk popsala práci na albu přímerem, který oysvětluje jeho název. “Bylo to jako kopat díru v zemi.”
Björk také potvrdila, že prohledává hudební archivy, aby vytvořila sérii podcastů o své diskografii, která by měla vyjít letos na podzim společně s LP.
Poslední její řadové album Utopia vyšlo v roce 2017.

Stejnojmenný klip k němu můžete zhlédnout zde:

 

Související články

BJöRK Chystá desku, která je ovlivněna zvukem koronaviru

Islandská diva Björk se nechala slyšet, že její nadcházející desáté studiové album bude vhodné pro lidi, kteří si rádi udělají klub ze svého obýváku. Kromě toho stihla vybrat peníze pro potřebné a zaranžovat si téměř všechny skladby pro speciální orchestrální program. V letošním roce ji rovněž uvidíme ve filmu po boku několika hollywoodských hvězd.  TEXT: ŠÁRKA…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Björk – Utopia

ONE LITTLE INDIAN   72:49   CONTEMPORARY MUSIC, WORLD FEMALE Björk je vzácnou umělkyní – skutečným originálem, nonkonformním zjevením se širokou přitažlivostí, mimořádnou ikonou žánrů bořící vžité představy o muzikalitě, jakousi bustou mluvící k srdci, hlavě a nohám. Je moderní nemódní hudebnicí. Neustále se inovuje a je naprosto multidimenzionální ve způsobu, jakým využívá performanci, technologie, módu, video…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA