Björk slibuje

Bjork

Björk pro časopis The Guardian uvedla, že na podzim vydá nové album. Ponese název Fossora a půjde v případě islandské zpěvačky již o desátý dlouhohrající počin. V rozhovoru odhalila, že album bylo částečně inspirováno smrtí její matky Hildur Rúna Hauksdóttir v roce 2018.
Název alba, Fossora, je ženská verze latinského slova pro horníka. Písně byly napsány během Covid lockdownu, kdy se zpěvačka vrátila do své domovské země. “Nemyslím si, že jsem od svých 16 let byla tak dlouho doma,” řekla. “Provinile musím přiznat, že jsem každý den jedla čokoládový pudink. Opravdu mne uzemnil a opravdu, opravdu jsem ho milovala.”
Podle článku obsahuje LP spolupráci se Serpentwithfeet a také doprovodné vokály Björčina syna Sindriho a její dcery Doa. Zahrnuje také vliv indonéského dua Gabber Modus Operandi.
Dvě ze skladeb alba, „Sorrowful Soil“ a „Ancesttress“, byly inspirovány smrtí Hauksdóttir, ekologické aktivistky. Když její matka umírala, Björk si vybavuje, jak byla nešťastná, když byla obklopena tradičními lékaři poté, co vždy vyznávala alternativní medicínu. “S tím vším nesouhlasila,” poznamenala Björk. “Byla hodně v nemocnici a bylo to pro ni opravdu těžké. Byl to docela boj.”
V rozhovoru Björk popsala práci na albu přímerem, který oysvětluje jeho název. “Bylo to jako kopat díru v zemi.”
Björk také potvrdila, že prohledává hudební archivy, aby vytvořila sérii podcastů o své diskografii, která by měla vyjít letos na podzim společně s LP.
Poslední její řadové album Utopia vyšlo v roce 2017.

Stejnojmenný klip k němu můžete zhlédnout zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE