Blaze Bayley – War within Me

BLAZE BAYLEY war within me

Bývalý frontman Wolfsbane a Iron Maiden Blaze Bayley patří bezesporu mezi nejpilnější dělníky heavy metalu a své řemeslo odvádí poctivě. Už dávno se oklepal ze všech životních peripetií i vyhazovu ze Železné panny a sype z rukávu v poslední době jedno povedené album za druhým. Připomeňme si třeba trilogii Infinite Entanglement (2016), Part II (2017) a Part III (2018) nebo akustickou desku December Wind (2018). Ani jedna z nich nepodlezla laťku kvality a nutno uznat, že v nich Bayley dává Iron Maiden tak trochu na frak, pokud jde o nápady a energii. 

Je potěšitelné, že album War within Me v započatém procesu nejen pokračuje, ale patří možná mezi jeho nejlepší. Jako by se zpěvák rozhodl zmáčknout knoflík výtahu do nejvyššího patra budovy, leč na mrakodrap to nevypadá. Jednoduše proto, že i tentokrát vychází deska bez pomoci a zázemí většího labelu, tedy v režii Blaze Bayleyho, a nemá tak šanci na odpovídající promo. A to je veliká škoda. Ani jedné z deseti kompozic totiž nechybí cit pro silnou melodii či dramatičnost, navíc je táhne dopředu Bayleyův pevný hlas. Obrovskou devízou jsou pak barevné, a přitom řízné kytarové riffy Christophera Appletona a vysoké nasazení dalších jeho spoluhráčů z manchesterské kapely Absolva, o něž se Bayley na albu opírá. 

A jaké nabízí deska nejlepší okamžiky? Například v titulní skladbě, v úderné Witches Night nebo v The Power of Nikola Tesla vystavěné na powermetalové kostře. A komu by se snad zachtělo maidenovských nálad, dostane ochutnat hned v následující The Unstoppable Stephen Hawking. Všechno do sebe dokonale zapadá a útočí na vjemové smysly posluchače. Dokonce i bez okázalé produkce. Kdo se tedy přistihne, že si nějakou tu melodii už po chvíli pobrukuje, bude vědět, že nekoupil zajíce v pytli, protože jen od srdce vznikají nejlepší věci a Blaze nám ho bez rozpaků odhaluje.

BLAZE BAYLEY
War within Me
VLASTNÍ NÁKLAD   41:47
HEAVY METAL
ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE