Blue Öyster Cult – The Symbol Remains

blue oyster cult the symbol remains

BLUE ÖYSTER CULT

The Symbol Remains

FRONTIERS  61:06

HARD ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Je to k nevíře, ale američtí veteráni Blue Öyster Cult působí na scéně už od roku 1967, kdy se dali dohromady v newyorském Long Islandu. Nejprve se prezentovali jako psychedelická skupina, později inklinovali k hard rocku a progresivní rockové hudbě, což jim přineslo celosvětový věhlas. Prodali více než 14 milionů alb. Svět je zná i díky hitům (Don’t Fear) The Reaper, Godzilla nebo Burnin’ for You. Za tu dobu prošla kapela řadou personálních změn a v posledních devatenácti letech si dala rovněž autorskou pauzu (předposlední studiové album Curse of the Hidden Mirror vyšlo už v roce 2001), i když koncertně nezahálela. 

Čekání na patnáctou studiovku The Symbol Remains se ale vyplatilo. Přináší nejen čtrnáct, v rozšířené edici patnáct nových kompozicí, ale především svěží mix melodického power-popu, heavy metalu, AOR, progresivního rocku a psychedelie. Nepostrádá nápady ani vysoké hráčské nasazení. Fanoušci budou jistě potěšeni také z toho, že jde o první desku, na níž hrají společně dlouholetí členové Jules Radino a Richie Castellano se zakladateli Donaldem „Buck Dharmou“ Roeserem a Ericem Bloomem. Chybí jen Allen Lanier, který bohužel před sedmi lety zemřel. 

I tak lze hovořit o nejsilnějším možném složení, což přináší ovoce v podobě několika tutovek, jež se musí zaručeně líbit. Namátkou Tainted Blood, Edge of the World nebo The Machine. Zkrátka a dobře, nové album připomíná ostříleného řidiče s pěti křížky na krku, který nasedl do nejmodernější káry a dokázal z ní vyždímat nemožné. Vydal se s ní na nejživější hudební výlet, jejž od sedmdesátých let Blue Öyster Cult podnikli.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE