Blur hlásí novou desku a vysněný koncert

Blur e1688376053942

Loni neměli čtyři členové britských Blur ani šajna, natož v plánu udělat v dohledné době společné album. Pak se doslechli, že by mohli mít šanci letos v létě hrát na stadionu Wembley. „Tomu se nedá říct ne,“ prohlásil bubeník Dave Rowntree. A dodává: „Jde o skutečně to nejikoničtější místo ve Spojeném království. Ani na vrcholu naší takzvané slávy na konci devadesátých let jsme tam nezahráli.”

Od té doby, co se před dvaceti lety poprvé rozešli, pokačovali bývalí i budoucí kolegové z kapely Blur hned čtyřmi velmi odlišnými cestami. Zpěvák Damon Albarn hrál se svou další kapelou Gorillaz, kytarista Graham Coxon nedávno vydal knižní paměti o kreativitě a závislosti, baskytarista Alex James začal pořádat festival jídla a hudby na své venkovské mléčné farmě a bicman Dave Rowntree, který od roku 1995 vlastní pilotní licenci plus od roku 2012 provozuje amatérské rádio vydal 20. ledna tohoto roku svou první sólovku s názvem „Radio Songs“.

Lze tedy říci, že Blur už opět naplno spolu. Počínaje rokem 2009 odehráli několik reunionových koncertů ve Spojeném království a v zahraničí každých pár let, k radosti svých fanoušků, vstupují též. Ve své domovské zemi jsou nyní pravděpodobně oblíbenější, než byli na vrcholu slávy. Přesto jim nějak nefungovala skladatelská chemie. Až do loňska se jim podařilo dokončit pouze jedno nové album od svého kapelního znovuspojení, což byla v roce  2015 deska The Magic Whip.

Nyní už víme, že je zase na co se posluchačsky těšit. LPčko s romantickým názvem The Ballad of Darren vyjde letos 21. července. Sice půjde o jejich nejkratší fošnu a s pouhými šestatřiceti minutami také spíš podměrečný počin, ale i to se počítá. Dva singly „The Narcissist“ a „St. Charles Square“ už jsou venku.

ČB koncertní videoklip k tomu druhému zhlédnete zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE