BOUNTY ROCK CAFE OPEN AIR přiveze v srpnu THE BLUESBONES

Tradiční olomoucký rockový festival Bounty Rock Cafe Open Air se letos přesouvá ze září na srpen. V areálu Korunní pevnůstky nabídne v pátek 6. srpna legendární české rockové kapely. Na pódiu se postupně vystřídají Garage & Tony Ducháček, Luboš Pospíšil a 5P nebo legendární česká kapela Flamengo, která letos ohlásila nečekaný návrat na tuzemská pódia pod názvem Flamengo Reunion Session. Českým fanouškům ji není třeba dlouze představovat, vždyť kdo by neznal zásadní album Kuře v hodinkách. Program vyvrcholí energickým vystoupením belgických The BluesBones, velkým objevem evropských bluesových festivalů. Vstupenky si rockoví fanoušci mohou koupit v síti Ticketportal nebo v Bounty Rock Cafe za 599 korun.

„Reagujeme na epidemiologickou situaci a varování, že se v září může stát, že vláda opět zavře kulturní akce. Proto jsme se rozhodli přesunout jedenáctý ročník Bounty Rock Cafe Open Air ze září na srpen,“ popisuje ředitel festivalu Dušan Neumann. Areál Korunní pevnůstky se podle něj otevře 6. srpna už v 15 hodin a v 15.30 program zahájí Garage & Tony Ducháček. „Písničky a hudba Garage jsou založené na osobnosti charismatického zpěváka Tonyho Ducháčka, který je také autorem většiny textů založených na unikátním periferním slangu se spoustou poetické imaginace. Hudbu k většině skladeb složili Jan Macháček a Joe Karafiát,“ říká Neumann.

Luboš Pospíšil, který vystoupí po Garage zahraje s kapelou 5P, již tvoří o generaci mladší excelentní muzikanti. Po nich už bude pódium patřit skupině Flamengo Reunion Session. Ta se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. Doplní je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a stálý host Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna).

„Flamengo Reunion Session navazuje na období let 1970– 1971, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta. Program nesoucí název Stále dál… se bude opírat právě o pecky, které Flamengo v tuto dobu hrálo. Samozřejmě kapela nezapomene ani na album Kuře v hodinkách ze kterého zazní kultovní píseň Stále dál korespondující s názvem celého programu. V něm se příznivci starého bigbítu mohou těšit na pecky jako Too Much Love is Bad Thing, Vím, že pláčem to skončí, Každou chvíli či Týden v elektrickém městě a chybět nebudou ani kultovní covery, které Flamengo v daném období hrálo,“ doplňuje Neumann.

Program uzavře headliner festivalu, výborná belgická kapela The BluesBones, vítěz soutěže Belgian Blues Challenge 2016 a držitel 2. místa na European Blues Challenge 2017. „The BluesBones jsou v poslední době v kurzu. Podmanili si fanoušky velkých evropských festivalů mixem blues evropského střihu ve své nejryzejší podobě. Fanoušci mohou očekávat klasický zvuk hammondek, šťavnatou kytaru, a to vše umocněno silovým zpěvem,“ popisuje Neumann. Seskupením pěti zkušených a zároveň nadšených belgických muzikantů hraje podle něj blues tak, jak se v minulosti hrálo a jak se podle některých fanoušků má správně hrát. „Stylově se pohybují v širokém spektru mezi klasickým blues, rockem konce 60. let a přes křehké balady se občas dostávají až k heavy rocku,“ doplňuje.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se