Zemřel Braňo Alex zakladal kapely Zóna A a Slobodná Európa.

Brano Alex uvod

Ve věku 55 let zemřel slovenský hudebník, skladatel a textař Braňo Alex. Úmrtí baskytaristy, “přítele a celoživotního ‘souputníka'” oznámila na sociální síti legendární punková kapela Svobodná Evropa.

Nejznámější slovenský punkrockerů z hudebníků, jeden z nestorů vůbec celé československé punkové scény Braňo Alex kdysi spoluzakládal dnes již legendární kapely Zóna A (v roce 1984) a později Svobodná Evropa (v roce 1989).

Ze zdravotních důvodů zavěsil baskytaru na hřebík v březnu 2012, kdy pro problémy se šlachami v rukách nebyl již dále schopen hrát v Svobodné Evropě.

Na pódia se mu podařilo vrátit jako zpěvákovi v roce 2016 se svým programem This is punkrock from Transylvania. To byl zároveň i název jeho sólového alba, který vydal ještě v roce 1999.

Braňo Alex

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE