Brothers Osborne vzývají Willieho Nelsona

Brothers Osbourne

„Midnight Rider’s Prayer“ skládá dvojice country rockerů hold klasice Willieho Nelsona „On The Road Again“, kterou má našinec neodmyslitelně spojenou s Michalem Tučným v jeho interpretaci „Cesty toulavý.

Promují tak uvedení na trh luxusní verzi své desky „Skeletons“, která se doplněna o tři nové písně, ustálila na 15 peckách.

Fans už z novinek slyšeli „Younger Me“, kterou frontman T.J. Osborn zmiňuje svou homosexuální orientaci, „Headstone“ a právě „Midnight Rider’s Prayer“. Posledně jmenovaná obsahuje i sampl „On the Road Again“ Willieho Nelsona.

Nápad přišel poté, co kolega z kapely John Osborne hledal sbor se stejným hudebním pocitem a stylem jaký obsahuje „On the Road Again“ a TJ Osborne navrhl jednoduše vložit do jejich písně originál.

„TJ prohlásil: ‚Proč nepoužijeme ten refrén?‘ Já na to: ‚Protože to už bylo napsáno‘,“ vysvětluje proces vzniku skladby John. “Ne, ne, ne…tohle se dělá v popu. V country to ještě nikdy nedělal.”

Poslali tedy demo rozpracovaného songu samotné legendě a dostali zelenou.

Nelson patrně cítil, že tahle dvojice bere svou kariéru stejně poctivě jako kdysi on, když napsal o radosti z hraní a cestování z koncertu na koncert.

Možná i proto, že „Midnight Rider’s Prayer“ není tak bezstarostná jako originál. „V době, kdy jsme tu píseň psali, jsme byli s Johnem stále ve fázi, kdy jsme jezdili ve dvanáctimístných minibusech a nechali jsme se silnicemi vytřásat z podoby,“ vzpomíná TJ.

“V písni je místo, která John i já oba fakt milujeme.” Zpívá se v něm: „‚Když vaše noc končí, naše právě začíná, znovu na cestě.‘ A tak to je.“

Lyric video „Midnight Rider’s Prayer“ najdete zde:

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE