fbpx

Čas, vesmír a BTS

BTS, též známí pod názvem Bangtan Boys, jsou sedmičlennouo jihokorejskou chlapeckou skupinou. Od roku 2010 vystupují a deskou debutovali v roce 2013 pod hlavičkou Big Hit Music.

Septet – složený z Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V a Jungkook – je podepsán pod většinou svých písniček. Původně to byla hip hopová skupina, ale jejich hudební styl se vyvinul tak, aby zahrnoval širokou škálu žánrů. Texty, často zaměřené na osobní a sociální komentáře, se dotýkají témat duševního zdraví, problémů školní mládeže, ztráty vztahů, cest k lásce i k sobě samým. Jejich práce obsahuje odkazy na literaturu a psychologické koncepty a zahrnuje alternativní vesmírný příběh. Skupina vydala několik alb a vystupovala na mnoha světových turné.

Po debutu v roce 2013 singlem 2 Cool 4 Skool vydali BTS v roce 2014 své první studiové album v korejštině Dark & ​​Wild a japonské studiové album Wake Up. Druhé korejské studiové album Wings (2016) ), byli první, které prodal milion kopií v Jižní Koreji. Do roku 2017 vstoupila BTS na globální hudební trh, vedli hudební korejskou vlnu do Spojených států a překonali řadu prodejních rekordů.

Teď se rozmáchli doslova globálně a sáhli k filozofickému konceptu. Tedy alespoň to tvrdí. Ověřit si to můžeme v novém jejich videoklipu zde, stejně jako to od prvního dubna učinilo už 34 milionu diváků:

Související články

Komentáře