CELESTE BUCKINGHAM vydává své čtvrté album LIFE a singl Another Life

celeste

Začátkem týdne vydala zpěvačka Celeste Buckingham své čtvrté album s názvem Life. Album obsahuje třináct skladeb, přičemž dvě jsou ve slovenštine, jedna v češtině, ostatní jsou v angličtině. Součástí alba jsou i tři již vydané skladby – Feel, Make Me a aktuální singl Another Life.

Celeste Buckingham – Another Life:

Skladba Another Life nejenže ohlásila nové album Life, které je už nyní k dispozici ale zároveň připomíná, že před deseti lety vyšla Celeste její debutová skladba Run Run Run. Track je inspirován vnitřním dialogem o tom, jak jinak by mohl vypadat náš život, pokud bychom se v daném okamžiku rozhodli jinak. „Všichni jdeme různými směry a při tom stále hledáme navzájem k sobě cestu a lidskost v každé věci. Jaký by byl náš život, pokud by tomu bylo jinak?“ ptá se zpěvačka.

Videoklip Another Life natáčel režisér Martin Miko (Illuminate Production) na heliportu v River Parku v Bratislavě. „Chtěli jsme udělat hommage k desátému výročí vydání klipu Run Run Run. Snažili jsme se zachovat atmosféru, která v něm je,“ řekla Celeste. “Záběry s kapelou by měly na diváka přenést pocit, který člověk má, když hraje koncert a když se dívá na koncert,” dodala. Je to přitom její první videoklip, ve kterém účinkuje také kapela King Shaolin. Ta s ní vystupuje už devět let. V případě téhle novinky, i všech skladeb na albu Life, jde o spolupráci autorské dvojice Celeste Buckingham a Matěj Vávra. Inspirací byly dvojici rockové skladby z přelomu tisíciletí. „Je to moderní pop, ale s pocitem starého pop-rocku,“ prozradila zpěvačka.

„Poslední roky jsem udělala několik radikálních kroků, můj život se změnil úplně od základů. Nové album Life bylo příležitostí a způsobem, jak si uklidit názory, hodnoty, rozporuplné pocity. Poslední dva roky byly v mém životě průlomové. Během mnoha, ne vždy jednoduchých rozhodnutí, jsem vedla sama se sebou vnitřní dialog o tom, jak by můj život vypadal, kdybych se v daném okamžiku rozhodla jinak,“ řekla o vzniku alba Celeste Buckingham. Pracovala na něm dva roky spolu s producentem Matějem Vávrem, se kterým má na albu i duet.

Album Life je rytmické, šťastné a taneční. „Je takový ačkoli v něm reflektuji i na pocity, že je v pořádku necítit se dobře, ale ne pořád. Neneste hněv jako kabát a dejte ho dolů. Nejde to? Pak se nebojte požádat o pomoc,“ říká Celeste. Nahrávání alba začalo ještě před vypuknutím pandemie COVID-19 a následným přestěhováním Celeste na Madeiru. Matěj Vávra a Celeste Buckingham si našli efektivní způsob spolupráce prostřednictvím videorozhovorů, zpěvačka investovala také do vlastního nahrávacího zařízení.

Celeste Buckingham netvoří písničky prvoplánově, nechává v nich i skryté vzkazy. Tvrdí, že už jsi prožila různé vlny popularity a aktuálně se nachází ve fázi, kdy si písničky pokaždé najdou okruh posluchačů. Období, kdy se o vlastní hudební budoucnost obávala, je naštěstí definitivně zažehnáno. Ale bez podstatných, ba až radikálních změn v jejím životě, by to nešlo. „Hudební byznys a hudba jsou dvě rozdílné věci a takto separované je mám i ve své hlavě. Budu šťastná, když se lidé budou při poslechu alba Life usmívat. V dnešní době, kdy svět kolem nás vypadá tak, jak vypadá, bych si přála, aby lidé alespoň na moment vypustili všechno špatné, co je trápí. Aby jim album zpříjemnilo den a navodilo hezké myšlenky. Aby se alespoň na chvíli cítili šťastně a bezstarostně,“ dodává hudebnice.

Album je k dispozici v digitální distribuci na tomto linku rukahore.ffm.to.

Tracklist alba Life

1. Take Your Time
2. Make Me https
3. Feel
4. Still
5. Insane
6. Pretty Girls
7. Chci Tě Chvíli Mít Tu (feat. Matěj Vávra)
8. Shades
9. Chcem
10.Drive
11.Milión Hviezd (feat. Dano Kapitán)
12.Another Life
13.Goodnight

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE