Červenec lze zahájit s legendárními The Cult

The Cult se vracejí po letech do Prahy. Jenom tahle věta sama o sobě stačí, aby pamětníci, jimž dodnes běhá po prvních tónech Fire Women a dalších ikonických songů britské kapely kolem nezaměnitelného zpěváka Iana Astburyho a kytaristy Billy Duffyho mráz po zádech, zbystřili.
Ano, je to tak. Po koncertě v roce 2010 se The Cult vracejí do Prahy, aby tentokrát zahráli v neděli 2. července v klubu Roxy.
Kapela, která se dala dohromady v roce 1983, se do rockových dějin zapsala především svými alby z 80. let (Dreamtime, Love, Electric a Sonic Temple patří dodnes k tomu nejlepšímu, co kdy nahráli, a, jen tak mimochodem, do playlistů těchto alb sahají poměrně často i při přípravě současného koncertního programu). První pauzu pak zaznamenala v roce 1995 (před tím se ještě v roce 1993 stihla poprvé představit u nás, když vystoupila společně s Metallikou v Brně) a pořádně nastartovat reunion se The Cult povedlo vlastně až na druhý pokus ve druhé polovině prvního desetiletí nového milénia.
V loňském roce vydali své desáté řadové album Hidden City a jejich současná koncertní tour se neomezuje zdaleka jenom na Evropu. I nadále mixují hard rockové riffy s určitou porcí specifického tajemna a Ian Astbury rozhodně neztratil nic ze svého charismatu frontmana. Pro ty, co se s jejich tvorbou už někdy setkali, je to jistě dostatečná pozvánka na výpravu do útrob Roxy.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8g6h1vI4Xv0[/youtube]

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA