Červenec lze zahájit s legendárními The Cult

The Cult se vracejí po letech do Prahy. Jenom tahle věta sama o sobě stačí, aby pamětníci, jimž dodnes běhá po prvních tónech Fire Women a dalších ikonických songů britské kapely kolem nezaměnitelného zpěváka Iana Astburyho a kytaristy Billy Duffyho mráz po zádech, zbystřili.
Ano, je to tak. Po koncertě v roce 2010 se The Cult vracejí do Prahy, aby tentokrát zahráli v neděli 2. července v klubu Roxy.
Kapela, která se dala dohromady v roce 1983, se do rockových dějin zapsala především svými alby z 80. let (Dreamtime, Love, ElectricSonic Temple patří dodnes k tomu nejlepšímu, co kdy nahráli, a, jen tak mimochodem, do playlistů těchto alb sahají poměrně často i při přípravě současného koncertního programu). První pauzu pak zaznamenala v roce 1995 (před tím se ještě v roce 1993 stihla poprvé představit u nás, když vystoupila společně s Metallikou v Brně) a pořádně nastartovat reunion se The Cult povedlo vlastně až na druhý pokus ve druhé polovině prvního desetiletí nového milénia.
V loňském roce vydali své desáté řadové album Hidden City a jejich současná koncertní tour se neomezuje zdaleka jenom na Evropu. I nadále mixují hard rockové riffy s určitou porcí specifického tajemna a Ian Astbury rozhodně neztratil nic ze svého charismatu frontmana. Pro ty, co se s jejich tvorbou už někdy setkali, je to jistě dostatečná pozvánka na výpravu do útrob Roxy.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8g6h1vI4Xv0[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE