Charlie Slavík – A Nice Reminder

Charlie Slavik a nice reminder

Charlie Slavík je jeden z našich nejlepších, ne-li nejlepší hráč na foukací harmoniku. A také zpěvák a skladatel. Na své poslední desce si splnil americký sen, když ji natočil v Béčku nejslavnějšího nashvillského studia Sound Emporium a na chodbě se potkával třeba s Robertem Plantem souběžně nahrávajícím v Áčku. Pod nahrávkou, mixem a masteringem je podepsaný několikanásobný držitel Grammy za produkci Casey Wood, některé skladby doaranžoval a kytary nahrával Steve Walsh. 

Ve vysněném surovém, americkém zvuku nabízí Slavík procházku zhudebněnými příběhy svého života. Zpívá je anglicky a v této řeči jsou též na obalu obsahy písniček shrnuté vždy do jedné krátké věty. Autor je především hráč na foukací harmoniku, takže psát, ve které skladbě je na ni sólo, je zbytečné. Je samozřejmě úplně ve všech. Ale pokaždé jiné, ctící duch písně.

Desku otevírá svižný rokenrol o desítkách tisíc kilometrů strávených za volantem Higway Man. Následující Devil Inside se kloní spíše ke country. Jedním z vrcholů alba je pomalá Riding in the Moonlights, spíše popová, ale s ostrou kytarou, westernovou harmonikou a závěrečným zvukem chřestítka do ticha coby symbolu času nám zde ještě vyměřeného, při němž až zamrazí. V ní se rovněž poprvé ozve ženský zpěv tria The Rhythm Girls, ve kterém se skrývají Tereza Havelková, Karolína Otevřelová a Radka Říhová. Jejich vokály i pěvecký part hlavního protagonisty se už přitáčely k hotovému materiálu v Praze. Sólový prostor dostala Tereza Havelková v titulní houpavé A Nice Reminder, duetu o vytracené vášni ze vztahu dvou stárnoucích lidí. 

Autorovým cílem bylo natočit poctu americké muzice všech žánrů, takže na desce najdeme i boogie. Full – Time Boogie má žánr už ve svém názvu, o boogie se zpívá i hraje v Juke Joint s největším prostorem pro foukací harmoniku na celém albu. Stejné kořeny má, ale více do blues je zasazená Love Me, Let Me Go. Naopak náladu velkých big bandů připomíná Harmonica Bounce, jen dechové nástroje nahrazuje pochopitelně zase harmonika. A Big BBQ je swingovka znějící jako ze starých šelakových alb. Tečku obstará jen samotný Slavíkův sólový nástroj. 

Autorem vytknutý cíl se podařilo splnit. Deska je žánrově pestrá, nenudí, překvapuje, při poslechu z ní neční pocit nějaké míchanice. Kdo někdy zažil živelné vystoupení Charlieho Slavíka, ví, jak jeho písničky ještě navíc získají s koncertním provedením. 

Interpret: Charlie Slavík
Album: A Nice Reminder
Vydavatelství: vlastní náklad
Žánr: ROCK, BLUES
Stopáž: 45:00
Autor recenze: ZDENĚK HEJDUK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE