Chinaski představují titulní skladbu z filmu o svojí historii

Ještě něž vstoupí 26. května do kin nebývale otevřený dokument o více než třicetileté historii kapely Chinaski, jehož uvedení se muselo kvůli pandemii několikrát odkládat, mohou posluchači slyšet zbrusu novou skladbu. Muzikanti kolem zpěváka Michala Malátného vydávají singl Dvě srdce vejpůl, který se stal titulní písní snímku Každej ví kulový. Hodinu a půl dlouhý film ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky a rozpady přátelství.

Chinaski – Dvě srdce vejpůl:

Vydání skladby Dvě srdce vejpůl doprovází videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Je postavený na krásách noční Prahy, členech kapely a černobílých kolážích z dokumentu, které se prolínají na zdech a pražských budovách.

„Písničku jsme natáčeli během covidu a uzávěr okresů v našich domácích studiích v Praze, Košicích, Černošicích nebo Statenicich. Už tehdy bylo jasné, že ji nahráváme pro film, který teprve vznikal. Fanoušci ji najdou i na novém albu, které chystáme vydat na podzim,“ prozrazuje Michal Malátný.

Snímek režiséra Pavla Bohoňka Každej ví kulový přibližuje reálie, kde Chinaski začínali, dosud nezveřejněné záběry, archivní fotografie i pohledy do nahrávacích studií, tvůrčích procesů a zákulisí koncertů. Vše doprovází hudba kapely. Mezi písněmi, které již fanoušci notoricky znají, se ozve i nová skladba. Společně ji napsali Michal Malátný, kytarista František Táborský a klávesista Jan Steinsdörfer. O mix se postaral producent Chris Lord-Alge, který stojí za nejznámějšímu nahrávkami Green Day, Madonny nebo Bruce Springsteena.

Kapela Chinaski letos zahraje pouze na vybraných festivalech. Termíny lze nalézt na odkaze: chinaski.cz/koncerty

 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA