Classic Prague Awards

Česká hudební veřejnost se dočká nových hudebních cen. K zavedeným oceněním jako jsou Český Slavík, ceny Anděl, Apollo nebo třeba Vinyla se nově přidávají Classic Prague Awards. S tím rozdílem, že nově vzniklé hudební ocenění je věnováno, jak název napovídá, klasické hudbě. Tento segment byl po dlouhou dobu, co se ocenění týče, opomíjen. Tuto skutečnost se rozhodl změnit Jiří Besser spolu se společností Voice of Prague, která dlouhodobě podporuje kulturní dění v České republice. V porotě, která rozhodne o vítězi v každé z deseti kategorií, zasedají žánroví odborníci v čele s Jiřím Hlaváčem, Václavem Hudečkem nebo Ondřejem Soukupem.
Vznik cen doprovázel devítiměsíční proces geneze. Ceny se mohou těšit z podpory akademické obce pražské HAMU. Hlavní myšlenkou projektu je skrze ocenění zviditelnit a zpopularizovat českou klasickou hudbu, která se svou kvalitou a velikostí řadí mezi ty větší ve světě.
Vyhlášení Classic Prague Awards za rok 2016 proběhne 23. ledna 2017 v sále Martinů pražské HAMU. Během slavnostního ceremoniálu si křišťálovou trofej, z dílny Nižborské sklárny ve spolupráci s grafikem Jiřím Vovesem, za celoživotní přínos klasické hudbě převezme cembalistka Zuzana Růžičková. K trofeji náleží také finanční částka ve výši 100.000 korun.
Bližší informace lze nalézt na webových stránkách (v odkazu výše) nebo na Facebooku.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se