Coldplay zahráli písničku Changes
Britská popová skupina Coldplay uctila zesnulého rockera Ozzyho Osbournea tím, že v úterý večer během svého koncertu v americkém Nashvillu zahrála coververzi písně Changes od Black Sabbath.
Vzpomínali i Gojira a ALice Cooper
Frontman Chris Martin věnoval na stadionu Nissan celý koncert zesnulému hudebníkovi jen několik hodin poté, co bylo oznámeno, že ve věku 76 let skonal.
„Rádi bychom celý tento koncert věnovali neuvěřitelnému géniovi, talentu a charakteru, kterému se říká dar světu. Je jím Ozzy Osbourne. Posíláme naši lásku jeho rodině,“ řekl Martin davu.
Po zahrání balady Changes dodal: „Ozzy, milujeme tě, ať už jdeš kamkoli.“
Coldplay nebyli jedinou kapelou, která udělala odklon od svých živých vystoupení, aby uctila Knížete temnoty. Francouzská heavymetalová kapela Gojira, která začátkem tohoto měsíce vystoupila na posledním koncertě Black Sabbath v Birminghamu, věnovala v úterý rockerovi během koncertu v tureckém Istanbulu svou píseň Flying Whales.
Alice Cooper v úterý věnoval svému kolegovi celý svůj koncert v Cardiffu ve Walesu. „Dnes večer jsme se dozvěděli, že svět ztratil Ozzyho. Bylo to jen pár minut předtím, než jsem vystoupil na pódium, které je asi dvě hodiny od místa, kde se Ozzy narodil,“ píše se v příspěvku na jeho instagramové stránce.
