Daniel Cavanagh – Monochrome / Colour

daniel cavanagh monochrome scaled

DANIEL CAVANAGH

Monochrome / Colour

KSCOPE / EDEL     75:03

ATMOSFÉRICKÝ ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Přiznám se bez mučení, že mě poslední sólovka liverpoolského skladatele, kytaristy a zpěváka skupiny Anathema Daniela Cavanagha Monochrome (2017) naprosto odzbrojila. Jednak proto, že se přestal oddávat coverům a unplugged nahrávkám s jinými umělci, a dokonce se nevydal ani ve stopách své domovské kapely. Zkrátka a dobře, namísto gradujícího napětí typického pro Anathemu nechal věci až na výjimky volně plynout a výsledkem je minimalistická hudba s akustickou kytarou, klavírem, houslemi a zpěvem. Cavanagh do ní vložil tolik emocí, že musí katapultovat do nadpozemských výšin každého, kdo se do nich zaposlouchá. Možná i proto mě ve sluchátkách doprovázela hned dvakrát na cestě do Velké Británie, kam se svou atmosférou výtečně hodí. 

Pojďme ale k novince Monochrome / Colour, která, jak už název napovídá, není ničím jiným než rozšířeným albem Monochrome doplněným o dvě akustické verze písní The ExorcistThe Silent Flight of the Raven Winged Hours. K nim Cavanagh přidal dvě nové skladby FoundScandinavia. A výsledek? Ryze meditativní poloakustická deska, na níž si zpěvák vystačí jen s několika málo slovy a zpívá natolik procítěně, jako by zpívala jeho tklivá duše. Navíc mu pomáhá jeho múza a kamarádka Anneke Van Giersbergen, která svým křehkým vokálem posouvá veškerou melancholii alba až tam, kam jen dokáže lidská fantazie dosáhnout. Jejich spojení v písních This Music, Soho nebo Oceans of Time překrásně hladí a plyne, a když se k nim přidá houslistka Anna Phoebe (Trans-Siberian Orchestra), je iluze splynutí s božstvím dokonalá. 

Kdo hledá vnitřní klid, tady ho bezpečně najde. Stačí jen přivřít oči a zaposlouchat se do jemných doteků klavíru, rozechvělých strun a rozmáchlých klávesových ploch. Možná s jejich ozvěnou objevíte sami sebe, a to přece za trochu soustředění stojí.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE