David Bowie se dobře prodává

Správce pozůstalosti Davida Bowieho prodává celý soubor mistrova díla nakladatelství Warner Chappell. Jde o stovky písní.

Jde o jednu z největších smluv, které kdy hudební vydavatelství doposud uzavřelo. Podle tiskové zprávy Warnera Chappella „dohoda zahrnuje písně z 26 studiových alb Davida Bowieho vydaných během jeho života a také posmrtné vydání studiového alba Toy. Zahrnuje také dvě studiová alba od Tin Machine spolu se skladbami vydanými jako singly ze soundtracků a dalších projektů.”
Společnost nezveřejnila finanční podrobnosti, ale informované zdroje sdělily časopisu Variety, že dohoda, která zahrnuje Bowieho „celý soubor práce“, měla hodnotu více než 250 milionů dolarů. Nově získaný katalog se týká období více než 60 let a zahrnuje ikonické písně jako „Heroes“, „Changes“, „Space Oddity“, „Fame“, „Let’s Dance“, „Rebel Rebel“, „Golden Years“ nebo „Ziggy Stardust“. “

Pojďme se podívat na Davida Bowieho jeho vlastníma očima v koncertním klipu “Can’t Help Thinking About Me” (Live at the Elysée Montmartre, 1999):

 

Komentáře