David Bowie se vrací
Nahrávky Davida Bowieho z roku 1970 obsahuje nová kompilace „Width of a Circle“. Jde o dvě CD s 21 dosud nevydanými nahrávkami, dále se singly, které nevyšly na LP deskách, alternativními verzemi a nahrávkami pořízenými pro BBC.
Set, který dorazí na pulty obchodů 28. května, bude dále hudbu, kterou mistr složil pro televizní hru s názvem “Pierrot in Turquoise” nebo projekt “The Looking Glass Murders”, ve kterém si zahrál sám Bowie mima. Remixy si pak vzal na starost Bowieho dlouholetý spolupracovník Tony Visconti. Vydání slouží jako doplňkové album k loňskému 50. výročí reedice 70. let “The Man Who Sold the World”, která byla uvedena pod původním názvem alba, “Metrobolist”.
Nové dvojalbum dostalo svůj název díky úvodní skladbě “The Man Who Sold the World”. Bowie se inspiroval obrazem svého známého, výtvarníka George Underwooda. Říká se, že v době nahrávání alba “The Man Who Sold the World” byl Bowie zaujat spíš svou novou manželkou Angie, než albem samotným a tak byly všechny skladby naaranžované jeho spolupracovníky – kytaristou Mickem Ronsonem a producentem Tony Viscontim. Díky jejich práci dostalo album drsnější, až heavy metalový zvuk, který album odlišuje od svého předchůdce Space Oddity.
Kdo jiný než Tony Visconti by tedy měl vědět, jak remixy nově pojmout.
Lyric video k “The Man Who Sold The World” mixu z roku 2020 zhlédnete zde: