David Koller a Pokáč odstartovali největší koncertní seriál letošního léta

vinicee

David Koller, Pokáč nebo Cimbal Band Alexandra Vilhelma odstartovali v sobotu pod hlavičkou Kollerfestu největší koncertní seriál letošního roku – Hudbu na vinicích 2021! Ta bude probíhat po celé léto a nabídne na šesti vinicích na šedesát koncertů předních českých hudebníků a kapel jako Tomáše Kluse, MIG 21, Monkey Business, Annu K., Barboru Polákovou, Jelen, Mekyho Žbirku, Michala Hrůzu a mnoho dalších.

Po roce od premiéry se tuto sobotu ve vinařství Lahofer opět rozezněla Hudba na vinicích. Přivezl ji tam David Koller, Pokáč a Cimbal Band Alexandra Vilhelma. O večer, který moderovala Ester Geislerová a Johana Ožvold, byl i navzdory vrtkavému počasí obrovský zájem a povolená kapacita pěti set návštěvníků byla zcela naplněna dávno před sobotním večerem.

„To je taková pohoda, dívat se na lidi z masa a kostí! Koukaní do počítače už mám dost. Zvuk z pořádnejch beden, zpívat a hrát… Jsem šťastný, že se to konečně smí,” netajil se nadšením z návratu na koncertní pódia David Koller po skončení jeho vystoupení. Jo, a ten náš skvělej prezident měl pravdu: hladoví zpíváme líp,” zavtipkoval si Koller.

David Koller

Sobotní večerem byl odstartován druhý ročník Hudby na vinicích, která vloni přilákala celkově na 17 000 diváků a dokázala tak, že kombinace hudebních hvězd, vynikajícího vína, gastronomie a malebného prostředí vinic je v oblasti letních zážitků trefou do černého! I proto se organizátoři akce rozhodli rošířit ji letos o další vinice i účinkující. Od června do září zahraje v téměř 60ti termínech v areálech 5ti moravských a jednoho českého vinařství 17 kapel. Vedle právě zmíněného Davida Kollera a Pokáče se návštěvníci mohou těšit na Tomáše Kluse, Annu K. nebo MIG 21, kteří se tohoto koncertního seriálu zúčatnili již vloni. Letos ale nově přibudou

Monkey Business, Ewa Farna, Barbora Poláková, Meky Žbirka, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Ben Cristovao, Xindl X, Bratři Ebenové a Jelen. Vystoupení budou opět hostit vinařství Sonberk (Popice u Mikulova), Château Valtice, Johann W v Třebívlicích a znojemské Vinařství LAHOFER, ke kterým se letos připojí také Zámecké vinařství Bzenec a Vinařství VICAN.

„Chceme návštěvníkům nabídnout rozmanitý zážitek a přinést jim po dlouhé odmlce akci, na kterou nezapomenou. Věříme, že díky omezené kapacitě, bezpečnostním opatřením a open air konceptu si užijí bezstarostný pocit zábavy,“ říká za pořadatele Tomáš Staněk. V čem je akce výjimečná pro samotné umělce pak naznačil David Koller: „Kromě ochut

Pokáč

návek vín mě tu baví ta blízkost, intimita, atmosféra… A pak prostředí. Vinice, západy slunce, příroda. Je to romantika a to přeci máme s klukama z kapely rádi. Hrát venku je fantastický.

Na atmosféru Hudby na vinicích se můžete naladit v tomto VIDEU

Kompletní rozpis účinkujících a termínů je k dispozici na www.hudbanavinicich.cz

Omezený počet vstupenek je k dostání v síti xticket.cz nebo na místě. Pro vstup bude nutné mít vytištěné potvrzení o testu, prodělané nemoci, nebo o očkování. Na místě testování nebude možné.

 

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE