Debbie Gibson se vrací

Vynalezla celý koncept zpěvačky dospívající dívky, která psala a produkovala své vlastní hity a zpívala o svých vlastních pocitech, v době, kdy se hudební svět tomuto nápadu posmíval.

Debbie Gibsonové bylo pouhých 17 let, když se svým debutem “Out of the Blue” v roce 1987 vypustila do světa velké popové album osmdesátých let. Byla zázračnou skladatelkou, ale měla také na tu dobu radikální vize: obyčejné dospívající dívky si zaslouží být vyslyšeny. Je kmotrou celé generace popových hvězdiček Olivie Rodrigo, Billie Eilish a dalších. A nyní se chystá vydat své první album po 20 letech, “The Body Remembers”. Pokusí se jím dokázat, že Debbieno elektrické mládí může trvat věčně.

Do Guinnessovy knihy světových rekordů vstoupila jako nejmladší zpěvačka, která psala, vystupovala a produkovala hit číslo jedna, se svou baladou „Foolish Beat“ z roku 1988. A tento rekord dodnes drží. Debbie samozřejmě trvalo, než dívčí síle otevřela dveře. Žádná mužská postava po jejím boku, žádné sexualizované pózování.

“Vždy jsem žila pro popovou hudbu a rádio,” říká Debbie. “Nežiji minulostí – poslouchám Conana Graye a Weeknda. Respektuji sakra Billie Eilish a Olivii Rodrigo a Taylor Swift. Prostě miluji skvělé popového umělce, kteří vědí, jak se spojit s lidmi na univerzální úrovni.“

Její klip “Lost In Your Eyes” z dívčích průkopnických let zhlédnete zde:

Související články

Billie Eilish bude nejmladší sólovou hlavní hvězdou Glastonbury

Mladou americkou zpěvačku Billie Eilish ohlásili jako jednu z prvních hlavních hvězd příštího ročníku hudebního festivalu Glastonbury, jenž se koná v anglickém hrabství Somerset. Účast devatenáctileté popové hvězdy na akci potvrdili organizátoři festivalu s tím, že bude nejmladší sólovou headlinerkou festivalu v celé jeho historii.  Billie Eilish bude zároveň první ženskou hlavní hvězdou akce od roku…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<