fbpx

Debbie Gibson se vrací

Vynalezla celý koncept zpěvačky dospívající dívky, která psala a produkovala své vlastní hity a zpívala o svých vlastních pocitech, v době, kdy se hudební svět tomuto nápadu posmíval.

Debbie Gibsonové bylo pouhých 17 let, když se svým debutem “Out of the Blue” v roce 1987 vypustila do světa velké popové album osmdesátých let. Byla zázračnou skladatelkou, ale měla také na tu dobu radikální vize: obyčejné dospívající dívky si zaslouží být vyslyšeny. Je kmotrou celé generace popových hvězdiček Olivie Rodrigo, Billie Eilish a dalších. A nyní se chystá vydat své první album po 20 letech, “The Body Remembers”. Pokusí se jím dokázat, že Debbieno elektrické mládí může trvat věčně.

Do Guinnessovy knihy světových rekordů vstoupila jako nejmladší zpěvačka, která psala, vystupovala a produkovala hit číslo jedna, se svou baladou „Foolish Beat“ z roku 1988. A tento rekord dodnes drží. Debbie samozřejmě trvalo, než dívčí síle otevřela dveře. Žádná mužská postava po jejím boku, žádné sexualizované pózování.

“Vždy jsem žila pro popovou hudbu a rádio,” říká Debbie. “Nežiji minulostí – poslouchám Conana Graye a Weeknda. Respektuji sakra Billie Eilish a Olivii Rodrigo a Taylor Swift. Prostě miluji skvělé popového umělce, kteří vědí, jak se spojit s lidmi na univerzální úrovni.“

Její klip “Lost In Your Eyes” z dívčích průkopnických let zhlédnete zde:

Související články

Komentáře