Depeche Mode se s novou deskou dali na politiku. A mají prý nejlepší nahrávku za mnoho let!

Jeden by řekl, že po čtrnácti vydaných studiových albech už musí anglickému elektronickému triu dojít energie a nápady. Světe div se, nová nahrávka new wave kmetů Depeche Mode nepostrádá ani jedno. A navíc má co sdělit, protože se od subjektivních a zasněných témat (které jsme mohli slýchávat ještě na předchozím albu Delta Machine), na nové nahrávce Spirit překlenuli k textům palčivějším a dobovějším. Totiž k politice a kritice soudobé společnosti.
Na to, že se jim směr, kterým se naše doba ubírá, za mák nelíbí, můžete vzít jed. Texty jsou stále typicky depešácky průzračné a sdělují přesně to, co autoři chtějí sdělit bez zbytečných kudrlinek a mystérií. Jejich autoři ale naštěstí neupadli do podobných tenat sebemrskačství a lítosti nad stavem společnosti, jako mnohé jiné kapely, které se „uvědomily“ a vydaly podobným směrem.
Nálada alba totiž nemůže být vzdálenější od nějakého vzlykání nad bolístky a tím, že lidi jsou na sebe oškliví. Bariton Davea Gahana vyzrál dostatečně na to, aby nezněl klukovsky, ale naopak připomínal zásadového  a pevného učitele, který křičí: „Děláte to špatně, začněte znova a lépe!“. Ze Spirit jde cítit zlost na sto honů, protože Depeche mode chtějí, abyste je slyšeli a zastyděli se.
Nutno říct, že recenzenti je slyší velice dobře, publikum stejně tak. Spirit, který vyšel 17. března, získává celkově nejvyšší hodnocení ze všech desek DM od počátku milénia. Někteří dokonce hovoří v tom smyslu, že jde o nejlepší nahrávku kapely od dob Songs of Faith and Devotion, tedy alba, které za chvíli bude staré skoro čtvrt století. Ony doby, kdy jsme mohli jejich hudbu slyšet na MTV jsou dávno pasé. Naštěstí, protože jinak bychom se také Spirit nemuseli vůbec dočkat.
autor: Jan Hanáček

Související články

Komentáře

  1. No, byl jsem na vsech koncertech DM od roku 1993, slysel vsechny desky asi milionkrat. A bohuzel o tomhle albu musim rict, ze se mi zda jedno z nejslabsich. Nalehave ano, rozzlobene ano, ale bez napadu a nuda. Takova prumerna alternativa. Prisnejsi meritko snesou tri kusy, 1, 2 a 8. Pusobi to na me nesourode, Gahanovy kusy pripominaji Soulsavers, ostatni drncivou syrovou vatu. A mmchdm, Soulsavers si poslechnu ted daleko radeji nez tohle. Spirit Je jako babovka, co se nepovedloa, jsou tam vsechny nejlepsi ingredience, ale nejak se to zrdclo.

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<