DMX mrtev v padesáti

DMX

DMX, vlastním jménem Earl Simmons, byl americký rapper, herec a zakladatel hudebního labelu Bloodline Records. Jeho nejprodávanější album bylo “…And Then There Was X” a nejúspěšnější písní singl „Party Up (Up in Here)“ z téhož alba. Komerčně úspěšný byl také singl „X Gon’ Give It to Ya“ ze soundtracku filmu Od kolébky do hrobu, který se následně objevil v celé řadě dalších filmů či seriálů (v obou dílech Deadpoola například).

Jak napsala agentura AP s odkazem na jeho rodinu, zemřel: “Necelý týden po těžkém infarktu…” Údajně poté, co se předávkoval drogou.

Dlužno dodat, že DMX se několikrát léčil z drogové závislosti. Přezdívku si vybral podle bicího automatu značky Oberheim DMX. Později, když začal s rapováním, si zvolil pseudonym právě podle tohoto přístroje, ačkoliv později ho interpretoval jako zkratku pro Dark Man X. Někdy v té době se poprvé dostal do vězení za krádež psa. Ve vězení se rozhodl začít také psát vlastní texty a rapovat. Skutečně se však stal rapperem až díky druhému uvěznění, když vykonával trest za krádež vozidla. Pomohlo mu, že jeho spoluvězněm byl rapper K-Solo.

Videoklip “X Gon’ Give It To Ya” zhlédnete zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE