Do časů středověku nás zavedou Corvus Corax

V neděli 21. května se mohou chrabří poutníci vypravit na cestu proti proudu času. Po šesti letech se totiž v Praze znovu představí německá kapela Corvus Corax (tentokrát na scéně klubu Nová Chmelnice), která přenese návštěvníky akce do éry středověku.
Corvus Corax (pro úplnost, latinský název pro krkavce velkého) existují již od roku 1989 a inspiraci pro svou hudbu, hudební nástroje a koneckonců i pódiovou stylizaci hledají především v pramenech věnujících se středověkým dobám. S charakteristickým zvukem dud v popředí a se snahou o využití některých autentických dobových hudebních nástrojů je jejich produkce neopakovatelným zážitkem.
Za dobu své existence procestovali křížem krážem nejen Evropu, ale svou tvorbu prezentovali třeba i v Mexiku, Brazílii nebo Kanadě. V loňském roce vydali kompilační souhrnný výběr Ars Mystica – Selectio 1989-2016 a můžeme se zatím dohadovat, kolik skladeb z něj si najde své místo v playlistu pro pražskou koncertní zastávku jejich hudebních cest.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jvq1lPNSRAM[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE