Do Katowic na OFF Festival zavítají The Kills a další

Polský festival OFF se nikdy nesnažil jít s hlavním proudem, přinášet svým návštěvníkům mainstreamovými rádii milované inteprety nebo obsazovat line-up podle views na youtube – v Katowicích se jednoduše hraje na tu alternativnější strunu. V loňských letech se na festivalu vystřídala jména jako Belle & Sebastian, Swans, Young Fathers, Deerhunter nebo Iggy Pop & The Stooges.
Ani letošní ročník ze zajetých kolejí festivalu bohudík nevybočuje, první srpnový víkend (5.-7.8.) tedy opět přinese pořádnou dávku alternativních kapel, žánrů i návštěvníků samotných. Začít můžeme již zmíněnou garage rockovou dvojicí The Kills (USA/UK). Od vydání alba Blood Pressures uběhlo již pět let a The Kills jsou zpět s novou hudbou a plni sil! Na červen je ohlášeno vydání nové desky Ash & Ice, první ochutnávkou jsou singly Doing It to Death a Heart of a Dog. Dalším srdcovým jménem na line-upu je Devendra Banhart, rodilý Texasan vychovaný ve Venezuele, jež zanechala na jeho tvorbě silný otisk. Devendra zastupuje žánr freak folk, který čas od času umocní krásnou španělštinou. Jeho posledním studiovým albem je počin Mala z roku 2013, poslechněte si z něho například song Never Seen Such Good Things.

DEVENDRA_BANHART_DUKOFF
Devendra Banhart
OFF je festival mnoha žánrů, proto jistě nepřekvapí, že se na něm po zmíněných Young Fathers objeví i Flatbush Zombies, brooklynská hiphopová trojice. Debut D.R.U.G.S. vydali v roce 2012 a vystřelil jejich hvězdu pořádně vysoko – okamžitě se objevili v magazínu VICE a za první týden dosáhli 50 000 stažení. Druhá deska 3001: A Laced Odyssey vyšla na svět v březnu tohoto roku a od kritiků získala převážně kladné recenze. Taneční hudbu zastoupí islandští GusGus, jejichž mix techna, housu, trip-hopu a nu-jazzu donutí tancovat snad každého. Na scéně jsou již přes dvacet let, během nichž vydali devět alb – to poslední s názvem Mexico v roce 2014. Se vší pravděpodobností do léta přibyde i album desáté, alespoň podle šuškandy v hudebních kuloárech.
Klasickou rock’n’rollovou vibe přijedou se svým punk rockem oživit američtí Beach Slang. Pensylvánští rodáci si své fanoušky získali nekomplikovanými texty (“Too young to die/Too late to die young”) a nezadržitelnou energií. Na podzim minulého roku vydali debut s názvem The Things We Do to Find People Who Feel Like Us, na níž se objevil i song Bad Art & Weirdo Ideas, poslechněte si! Pro všechny milovníky prken na kolečkách zahraje skate/garage punková formace FIDLAR. Vítr ve vlasech, Kalifornie v duši, tak nějak se budete cítit během jejich koncertu. Po rozluštění akronymu zjistíte, že jejich název ve skutečnosti říká “Fuck it Dog, Life’s a Risk”, což napovídá, že s nimi ještě bude zábava. Na scéně jsou již sedm let a v roce 2012 byli webem Stereogum zařazeni mezi 40 nejlepších nových kapel roku, během své kariéry zatím vydali několik EPs a poslední deska Too vyšla v loňském roce. To ale od OFF festivalu není vůbec všechno, takže stay tuned!
fidlar
FIDLAR
 
 
 
 
 

Související články

Young Fathers – White Men Are Black Men Too

Jeden z mála objevů britské scény poslední doby, skotské trio Young Fathers, získalo za svůj debut v loňském roce Mercury Prize. Přesto mladí otcové neusnuli na vavřínech a spěchali do berlínského studia. Druhý dlouhohrající počin je na světě. Young Fathers na něm pokračují ve vytváření vlastního stylu – alternativního experimentálního hip hopu nebo chcete-li skotského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<