Do Lucerna Music Baru zavítají znovuvzkříšení The Jesus & Mary Chain

Skotská kapela The Jesus & Mary Chain patřila ve druhé polovině 80. a na začátku 90. let ke špičce britských indie rockových souborů, které provázel zpravidla specificky zamlžený a garáží lehce šmrncnutý sound s mnohdy téměř hmatatelnými kytarovými stěnami.
Jejich albový debut Psychocandy z roku 1985 je dodnes klasikou. Kapela sice (zejména s ohledem na spory bratří Jima a Williama Reidových) koncem 90. let svou činnost ukončila, ale když v roce 2007 ohlásila své znovuvzkříšení a  vrátila se na koncertní pódia, začali fanoušci tajně doufat i v nové album. Teď, s letos vydanou deskou Damage And Joy (na níž se, jen tak mimochodem, producentsky podílel Martin Glower, řečený Youth, z kapely Killing Joke), přijíždějí i k nám. Konkrétně, v pátek 13. října do pražského Lucerna Music Baru.
Úlohy předskokanů by se měli zhostit američtí Cold Cave, které jsme u nás mohli již vidět jak na samostatném koncertě letos v MeetFactory, tak i před pár lety jako support Reznorových Nine Inch Nails.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=D3FzPysxgKQ[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE