DOGA MÁ ZLATOU DESKU

7784572b 90c2 42f4 88a6 633efa5d32d7 1

Čeští rockoví matadoři Doga mají zlatou desku za prodej alba „Hard Werk“ (2017). Ocenění převzala kapela během natáčení nového klipu z rukou herce Pavla Kikinčuka. V třiatřicetileté historii kapely je to první zlato za řadovou desku.

Komerčně úspěšné album „Hard Werk“ vydala kapela před čtyřmi lety a současně jde prodejně o doposud nejúspěšnější nahrávku ikonické rockové čtveřice. Skladby jako „Beskydy“, „Dej mi duši svou“, „Poslové předků“ nebo „Fabrika rock’n’rollu“ se u fanoušků zařadily vedle tradičních hitů a jsou také nedílnou součástí koncertů Dogy.  Duet s Martou Jandovou „Noc vášnivá“ navíc doprovodil celovečerní film Muzzikanti.

Podle lídra Dogy Izziho, přišla zlatá deska s mírným zpožděním: „Album dosáhlo na ocenění zlatá deska možná už loni. Nemáme to přesně spočtené na dny. Přišel ale Covid a řešily se úplně jiné věci. To ale není podstatné. My chceme hlavně poděkovat našim fanouškům za neuvěřitelnou podporu, kterou nám dávají. Tohle ocenění patří i jim. Poslední dva pandemické roky ukázaly, jak silnou fanouškovskou základnu máme, a to bych možná označil za to skutečné zlato. Určitě to společně na nějakém koncertě ještě oslavíme.“ Zlatou desku předal osobně herec Pavel Kikinčuk, během natáčení nového klipu kapely. Šlo tak o překvapení, o kterém většina členů kapely neměla ponětí. Společně s muzikanty byli zlatou deskou oceněni producent Djordje Erič, který album s kapelou nahrával a míchal, a také fotograf a grafik David Havlena, který je zodpovědný za kompletní vizuál desky.

Zlatá je už i čerstvá studiová novinka kapely. Doga vydala na konci listopadu nové album „Respekt“. To se u fanoušků těší takovému zájmu, že za pouhé 2 týdny dokázali vyprodat první náklad a prodeje se tak rychle blíží další zlaté metě. „Tohle nikdo z nás nečekal. Nevzpomínám si, že by se nám něco podobného za ty roky přihodilo. Fanoušci byli po nové desce evidentně hladoví. Je to neskutečný. Zvláště v době, kdy trh s hudbou válcují online streamovací služby. Moc děkujeme a fanouškům patří velký RESPEKT,“ dodává s úsměvem frontman Izzi. Kapela aktuálně sleduje pandemickou situaci a pokud to situace dovolí, připraví i nové koncertní turné.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE