Doga převzala ocenění a vyráží na nadupané turné

doga

Už příští týden v pátek 1. 3. odstartuje kultovní česká rocková úderka Doga své Harley-Davidson Ostrava tour 2024. Formace hrající přes 35 let nachystala na jaro 13 nadupaných koncertů, které se ponesou v duchu nespoutané rockové energie a ostrých kytarových riffů. Na turné vyrazí Doga jako kapela čerstvě oceněná Českou asociací Route 66. Výroční plaketu převzala Prestižní ocenění obdržela Doga v rámci lednového sjezdu České asociace Route 66. S kultovní šedesát šestkou je kapela propojena od roku 2022, kdy na „routce“ natočila svůj první americký klip k hitu Route 66.

V roce 2023 se Doga vypravila na jedinečnou cestu pod názvem Route 66 Pub tour 2023. Během ní projela Route 66 od Kalifornie po stát Illinois, odehrála v kultovních rouťáckých pubech 4 unplugged koncerty, natočila nový klip a také chystaný celovečerní dokument. „Je to pro nás velká čest, převzít od České asociace Route 66 takové ocenění. Moc si toho vážíme. Zároveň musíme ještě jednou poděkovat Zdeňkovi Juráskovi a celé asociaci, že jsme díky nim mohli loňskou říjnovou cestu uskutečnit. Přiznám se, že jsme vůbec netušili, že ocenění dostaneme. Vše kolem Route 66 se pro nás odvíjí zcela přirozeně. Roste to vlastním životem. My jsme to brali hlavně jako zábavu a splněné sny. Že to bude mít až takový dopad, to by nás ani nenapadlo. O to je to ale příjemnější,“ komentuje kapelník Izzi.za intenzivní podporu legendární americké Matky všech silnic.

Doga se tak stala historicky první českou kapelou, která projela Route 66 a zároveň přímo na ní odehrála několik koncertů. V intenzivních přípravách je teď celovečerní dokument, který tuto jedinečnou událost zachycuje. „Neskromně si myslím, že podobný dokument tady zatím vůbec není. Česká rocková kapela v doprovodu 40 českých fanoušků na Route 66, dva týdny v pěti dodávkách, bez mála čtyři tisíce ujetých kilometrů, čtyři odehrané koncerty, reakce Američanů, rozhovory s místními lidmi, kultovní místa Route 66, jedinečná krajina… Je to fakt hodně pestré. Osobně se hodně těším na výsledek a reakce lidí,“ upřesňuje tvůrce dokumentu David Havlena. S uvedením celého díla počítá Doga předběžně na podzim letošního roku.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE