Dolls in the Factory – Phoenix

dolls in the factory phoenix

Po delší odmlce, kdy prošla podstatnými personálními změnami, připravila frýdecko-místecká kapela Dolls in the Factory novinkové čtyřpísňové EP. Od debutového alba Statues (vyšlo v roce 2013) to byla celkem pořádná pauza. Skupina je ale zpět a název EP Phoenix může být pro její „znovuzrození“ považován tak trochu za symbolický. Písní, která na nové EP upozorňovala, je hned na úvod zařazená Stop for a Minute. Upřímně řečeno, nešlo vybrat lépe. Z celého kvarteta nahraných skladeb má asi nejhitovější ambice, zajímavosti jí dodává jistý indiepopový nádech a ani v rádiích by se neztratila. 

Čtveřice písní tvoří poměrně pestrou kolekci. Otázkou však trochu zůstává, jestli onen záběr není až příliš rozkošatělý. Více napoví zřejmě až kompletní album, jež je výhledově také v plánu. Pokud si dáte desku několikrát za sebou, může se vám zdát, jako kdyby byly skladby na ní řazené tak, aby šly od zajímavějších k všednějším. Samozřejmě záleží na osobním vkusu a preferencích, přesto ale zmíněná Stop for a Minute společně s následující Never Let It Break You Down tvoří tu podnětnější část nahrávky. Tady to vypadá, že by Dolls in the Factory mohli být jasně rozpoznatelní. 

Zbývající dvě písně již tak trochu splývají s hlavním proudem a je složitější nalézt v nich nějaké záchytné body, které by zamezily možné záměně s jinými interprety pohybujícími se v poprockových luzích a hájích. Přesto lze konstatovat, že se znovuzrozená kapela opět nadechla a zní v rámci zvoleného žánru poměrně slibně.

Interpret: Dolls in the Factory
Album: Phoenix
Vydavatelství: Championship Music
Žánr: pop rock
Stopáž: 15:11
Autor recenze: Milan Slezák

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE