Druhé album kapely Kucharski je Beze jména

Základem novinkové desky třebíčské kapely Kucharski jsou opět básně výtvarníka a lékaře Jiřího Kucharského. Pod vedením svébytného zpěváka Václava Bartoše (Fru Fru, ex-Pluto) vznikla deska s názvem Beze jména, která je oproti debutu Láska co bezhlavě bolí… oděna do rockovějšího košatějšího výsledného zvuku a písničkovější formy.

Název Beze jména neplyne z nedostatku invence pro nalezení správného titulu, ale má trochu jiné myšlenkové pozadí. „Název odkazuje na to, co v každém z nás žije, umírá, miluje, tiká a nemá jméno ani pohlaví,“ vysvětluje leader kapely, Václav Bartoš. „Obal alba tuto myšlenku podtrhuje. Portrét – koláž je známá antropologická rekonstrukce prvního lidského mláděte, které také nemá jméno. A tohoto prehistorického, nevinného  a radostného člověka má každý z nás v sobě.“ Kapela i nadále pracuje s texty a melodickým základem z dílny Jiřího Kucharského. Na novince zůstává i ověřená produkce v režii  Václava Bartoše a Vladimíra Dudka.

Shodnou muzikantskou sestavu z prvního alba doplňuje smyčcové kvarteto BOSS4, se kterým by kapela ráda spolupracovala i na dalším chystaném albu. Na obrazovou koláž na skladbu Moji malí lidé z prvního alba, kapela chtěla navázat řadou dalších klipů. Realizaci ale poněkud zpomalila současná situace a proticovidová opatření. Přesto se fanoušci mohou těšit na řadu koncertů a klipů, jež kapela připravuje na letošní podzim.

Kucharski – Beze jména – obal

Související články

Kucharski – Beze jména

Druhé album třebíčské kapely Kucharski je v porovnání s debutem z roku 2019 nakročené k písničkovější formě a struktuře skladeb i bohatšímu zvuku. Většinou má sound ve svém zorném poli více rockový směr (úvodní Já neutrhnu tě, titulní místy specificky hypnoticky temná Beze jména nebo Jen tak), jindy se ozvou kupříkladu lehce najazzlé vyhrávky (Oděni v sametu) nebo spíše až…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se