Eddie Stoilow představuje nový singl v češtině

Honza Zampa Eddie Stoilow2 credit atelier Rafael

Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow na sklonku loňského roku oslavila dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i svým fanouškům nadělila nový český singl, který premiérově zazpívala v rámci narozeninového koncertu v pražském Lucerna Music Baru. Nyní píseň Nejdál vypouští oficiálně do světa v doprovodu nezvykle temného videoklipu, který ukazuje stinné stránky života a s nimi spojené démony. Ústřední roli v něm vedle frontmana Honzy Žampy hraje nešťastná láska, deprese a závislost na alkoholu a dalších návykových látkách. Singl je předzvěstí nového studiového alba, které kapela plánuje vydat v průběhu letošního roku.

Novou kapelní dekádu Eddie Stoilow startují záměrně singlem v češtině, které se doposud celkem úspěšně vyhýbali. „Zpívám dvacet let anglicky především z toho důvodu, že jsem vyrůstal v zahraničí. Kolegové z branže mě často nabádali, ať udělám singl v češtině. Nebyl na to ale správný čas. Ten nastal až nyní. Je to pro mě nové, ale myslím, že si to sedlo. Baví mě, že s češtinou mizí jazyková bariéra. Navíc jsem zjistil, že i v rodném jazyku dokážu vyjádřit pocity,“ říká frontman Honza Žampa.

Celý příběh klipu se odehrává v typické venkovské chalupě a jejím přilehlém okolí za šedivého deštivého dne. Ačkoliv samotný text songu je o útrapách, které umí přinést láska, video se tematicky věnuje špatně zvolenému řešení těžké životní situace. „Chtěli jsme znázornit špatné dopady toho, když se jakékoliv problémy řeší alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Důsledky jsou pak mnohem horší, sám o tom dost vím z minulosti, kdy jsem měl temnější období. Zkusme řešit problémy sportem, přírodou, kontaktem s blízkými, hudbou, cestováním či se specialisty, nikdy ne chemií nebo alkoholem,“ přibližuje hlavní poselství nového počinu Honza.

Klip k singlu Nejdál vznikl na začátku prosince pod vedením mladého talentovaného režiséra Paula Wurcela, který stojí i za předchozím videem k singlu Grateful. Filmování probíhalo v areálu resortu Malevil a jeho blízkém okolí. K natáčení se používala nejmodernější videotechnika, úvodní záběry vznikly za použití dronu. Písnička Nejdál je předzvěstí nového alba Eddie Stoilow, které kapela plánuje vydat v letošním roce.

Klip je ke zhlédnutí zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE