Ekompilace se koná už pošesté. Headlinerem celé tour je skupina Buty a David Stypka & Bandjeez

Do projektu Ekompilace, jenž si dává za cíl spojit tvorbu nadějných progresivních kapel s rozšířením povědomí o třídění odpadu, se i tentokrát zapojila šestice měst. Svou účastí ho podpoří kultovní skupina Buty a Sólový interpret roku v cenách Anděl 2017 David Stypka se svou kapelou Bandjeez.

Tour Ekompilace začala 31. 8. v Sokolově a 1. 9. v Humpolci, pokračovat bude 7. 9. v Klatovech, 8. 9. v Lovosicích, 21. 9. v Rychnově nad Kněžnou a vyvrcholí 22. 9. v Písku. Na všech zastávkách uvidí návštěvníci skupinu Buty a Davida Stypku & Bandjeez, které doplní v každém městě další tří kapely. „Dlouho sledujeme vývoj Davida Stypky a kapely Bandjeez a rádi si s nimi zahrajeme na společném pódiu,“ těší se na Ekompilaci Buty. Další skupiny, jež se do projektu zapojily, jsou BT‘n‘J, DCRadio, Echonaut, Holden, Ptakustik a Ticho de Pre Cupé Band. Návštěvníky tak čeká pestrá žánrová nálož od popu a funku přes rock‘n‘roll, indie a písničkářství až po punk.

Ekompilace je kromě recyklace spojena i s nahráváním desky v domažlickém studiu Franz Kavkaz. Tam mladé kapely nahrály po dvou autorských skladbách, obě hlavní hvězdy přidaly po jedné písni. Vzniklo tak album, které pomůže všem účastníkům rozšířit pole působení a dostat svou tvorbu do jiných koutů republiky. Součástí bookletu budou informace o třídění, jež mohou suplovat manuál ke správné recyklaci.

Doprovodný program, jenž bude připraven už od odpoledních hodin a bude mít především vzdělávací charakter, vzniká ve spolupráci se samosebou.cz. Bude však probíhat zábavnou formou, takže bude vhodný pro všechny.

Vstup na Ekompilaci se neplatí, moderovat ji bude Tereza Tobiášová z Óčka. Na všech zastávkách se bude rozdávat CD Ekompilace zdarma.

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<