Ekompilace se koná už pošesté. Headlinerem celé tour je skupina Buty a David Stypka & Bandjeez

Do projektu Ekompilace, jenž si dává za cíl spojit tvorbu nadějných progresivních kapel s rozšířením povědomí o třídění odpadu, se i tentokrát zapojila šestice měst. Svou účastí ho podpoří kultovní skupina Buty a Sólový interpret roku v cenách Anděl 2017 David Stypka se svou kapelou Bandjeez.

Tour Ekompilace začala 31. 8. v Sokolově a 1. 9. v Humpolci, pokračovat bude 7. 9. v Klatovech, 8. 9. v Lovosicích, 21. 9. v Rychnově nad Kněžnou a vyvrcholí 22. 9. v Písku. Na všech zastávkách uvidí návštěvníci skupinu Buty a Davida Stypku & Bandjeez, které doplní v každém městě další tří kapely. „Dlouho sledujeme vývoj Davida Stypky a kapely Bandjeez a rádi si s nimi zahrajeme na společném pódiu,“ těší se na Ekompilaci Buty. Další skupiny, jež se do projektu zapojily, jsou BT‘n‘J, DCRadio, Echonaut, Holden, Ptakustik a Ticho de Pre Cupé Band. Návštěvníky tak čeká pestrá žánrová nálož od popu a funku přes rock‘n‘roll, indie a písničkářství až po punk.

Ekompilace je kromě recyklace spojena i s nahráváním desky v domažlickém studiu Franz Kavkaz. Tam mladé kapely nahrály po dvou autorských skladbách, obě hlavní hvězdy přidaly po jedné písni. Vzniklo tak album, které pomůže všem účastníkům rozšířit pole působení a dostat svou tvorbu do jiných koutů republiky. Součástí bookletu budou informace o třídění, jež mohou suplovat manuál ke správné recyklaci.

Doprovodný program, jenž bude připraven už od odpoledních hodin a bude mít především vzdělávací charakter, vzniká ve spolupráci se samosebou.cz. Bude však probíhat zábavnou formou, takže bude vhodný pro všechny.

Vstup na Ekompilaci se neplatí, moderovat ji bude Tereza Tobiášová z Óčka. Na všech zastávkách se bude rozdávat CD Ekompilace zdarma.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE