ELÁN vydává po 5 letech novou skladbu

elan
Největší česko-slovenská hudební legenda – skupina Elán připravila velkou novinku. Kromě vyprodaných koncertů, které kapela připravuje v Praze a v Bratislavě, vydala novou skladbu, která je příjemným překvapením i pro nejskalnější fanoušky. Píseň „Znova sa ma dotkni“ je podle kapely jednou z jejich nejlepších, spolu s tradiční dávkou elánovské kvality a zvuku posouvá jejich tvorbu opět i trochu jiným směrem.  
 
Elán – Znova sa ma dotkni:

elan

Skupina má za sebou obdivuhodnou kariéru. Ani po tisících vystoupeních a nových skladeb je hudba nepřestává bavit a stále při ní pociťují stejné vzrušení. „Když jdu do studia, je to stejné jako před dvaceti lety. Takže jediné, v co je třeba doufat, že to bude i nadále fungovat,“ prozradil lídr Jožo Ráž. Nová skladba Znova sa ma dotkni má všechno, co fanoušci kapely už léta oceňují. Kvalitní hudbu, silný a výpovědní text i příběh, se kterým se může ztotožnit doslova každý.

Autorem hudby je dlouholetý člen Elánu Ľubo Horňák, který ve skupině hraje na klávesové nástroje. Text napsal jeden z dvorních textařů kapely Juraj Soviar. „Nechci znít pateticky, ale je to určitě moje nejosobnější písnička. Pokud pomůže vám, tak jak pomohla mně, tak pak žádná ztráta není ztrátou a v životě nic neskončilo,“ řekl Horňák na adresu písně Znova sa ma dotkni. Podle Jože Ráže je to pro Ľuba srdeční záležitost a jeho velmi intimní píseň.

Spolupráci na novém singlu si pochvaloval i Juraj Soviar: „Písnička vznikala ve velmi příjemné a citlivé atmosféře. Ľubovi Horňákovi děkuji za citlivý přístup k tématu a Joži Rážovi za skvělou interpretaci. Skladba je o věčné lásce mezi ženou a mužem a já doufám, že posluchačům přinese radost a čas na rozjímání.“ Skladba se dostává do rádií v květnu, v období měsíce lásky. Tím chce skupina ještě více zdůraznit její hlavní poselství.

Elán se postupně připravuje na blížící se koncerty. Je proto přirozené, že fanoušci by chtěli znát odpověď na otázku, jestli někdo nahradí Vaša Patejdla. „Vašo se nahradit nedá. Vašo zůstává v Elánu už navždy. Potřebujeme někoho, kdo bude hrát na klávesy. Živé ruce, které zahrají jeho party, protože my hrajeme zásadně jen živě. Přizvali jsme tedy do kapely nového člena, Pavla Bartovica,“ řekl Jano Baláž. Na koncertech se tedy skupina představí už i se svým novým členem, kterým je klávesový hráč Pavol Bartovic. V minulosti hrál s několika předními zpěváky, například i s Marikou Gombitovou a byl součástí několika velkých hudebních projektů.

Elán vydal do roku 2019 15 studiových alb. To poslední se jmenuje Nejvyšší čas. Od té doby si dali od tvoření a živých vystoupení pauzu.

O velké popularitě hitů legendární kapely svědčí také obrovský zájem o jejich koncerty. Během pár měsíců se jim podařilo více než rok před termínem dvakrát za sebou vyprodat Zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě a dvakrát pražskou O2 arenu. V Praze odehrají koncerty Elán 70 a Elán 70 pre Vaša, poté se přesunou do Bratislavy, kde k těmto dvěma koncertům přidají i speciální koncert Elán 70 Rock Symphony. Vstupenky na tento koncert jsou k sezení a koncert je již nyní téměř vyprodán, takže všichni zájemci by si měli pořídit lístky co nejdříve. Do Prahy se vracejí 7. února 2025, aby i českému publiku odehráli koncert se symfonickým doprovodem. „Každý koncert bude trochu jiný, ale vždy to bude Elán,“ dodal lídr Jožo Ráž.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE