Elektronický projekt Crystalist představuje singl Unpredictable

Peter Debnár pokračuje v sólové producentské tvorbě pod názvem Crystalist a aktuálně nabízí nový singl Unpredictable. Název skladby odkazuje na nepředvídatelnost hudebního směřování, které muzikanta doprovází v nové éře jeho tvorby.

“Počas tvorby skladby som vnímal, že vytváram produkciu ovplyvnenú skupinou Depeche Mode a bolo to pre mňa znamenie, že je to zrejme v poriadku, ak som sa rozhodol experimentovať s elektronickou hudbou. V priebehu produkovania, som ale objavil aj krásu starej Synthwave a Cyberpunk scény z 80tych rokov, čo ma výrazne ovplyvnilo natoľko, že som to zakomponoval aj do samotnej skladby,” přiznává Peter Debnár.

Singl má v sobě silný „depešácký vibe“, jelikož ho produkoval ve spolupráci s klavíristou Janym Pastirčákom z Komajoty a zpěvačkou Katarínou Knechtovou, se kterými v dané době měli podobné nálady, cítění a vzájemně to propojili.

„Kúpil som si syntetizátor s množstvom originálnych zvukov z osemdesiatych rokov a to zmenilo výraz samotnej skladby, ale následne aj ďalšie moje hudobné smerovanie a zvuk ďalších skladieb na novo-pripravovanom albume Crystalist. V oboch prípadoch ide o hudbu, na ktorej som vyrastal a nejakým spôsobom ma vtiahla späť do hry a chcel aby som ju ďalej rozvíjal. Je to pre mňa obrovská výzva.

„Osemdesiate roky sa začínajú vracať v modernejšom šate, ako to už naznačil napr. The Weeknd alebo Dua Lipa, ktorých mám mimo iné klasické 80‘s kapely, veľmi rád.” Aktuální singl pozitivně překvapil i samotného autora. Nejdůležitější je, že po několikaleté hudební odmlce, právě tento způsob komponování a produkce, prostřednictvím syntezátorů, nových hudebních softwarů ho okouzlil a začala ho hudba opět bavit.

“Vždy som tvoril hudbu na gitare a v kapele klasickým spôsobom. Teraz vymýšľam celú kapelu sám, ako ju počujem v hlave. Povedal som si, prečo nie? Bude to sranda. Našiel som pre seba úplne novú polohu. Posledný album som vydal pred jedenástimi rokmi, tak poď nahrať niečo úplne iné.”

Singl Unpredictable nese autorský rukopis nejen Petera Debnára, ale i zpěvačky Kataríny Knechtové – spoluautorky a hosty Jana Pastirčáka (synth) a Michala Lorinca (bicí). Text napsal Miloš Murín z nové kapely Rawsonic, která brzy také představí svůj debut.


Komentáře