Elia Cmíral v Praze natáčí pokračování projektu Altered Mind of 20-20

Mezinárodně oceňovaný audiovizuální projekt Altered Mind of 2020 skladatele a režiséra Elii Cmírala pokračuje. Na realizaci dohlíží hollywoodský skladatel v Praze osobně. Dílo vzniká ve spolupráci s produkčním týmem Soundsgate a českým smyčcovým souborem Epoque Quartet. Hudebněvizuální báseň (sonáta) o čtyřech větách dostane po svém dokončení souhrnpojmenování Four Prague Poems of Altered Minds of 2020.

„Vizuální část básně dohromady s hudbou odráží pocity a změny lidské mysli pod tlakem pandemie Covid-19. Je to o nás, o našich lidských vztazích, samotě, izolaci, o světě s důsledky pandemie, které v tuto chvíli nemůžeme vidět, pochopit ani domyslet,“ popisuje projekt skladatel Elia Cmíral. Natáčení probíhá v těchto dnech v Praze a stejně jako jeho první části,se i jeho pokračování umělecky zhostí český smyčcový soubor Epoque Quartet. Hudební režii a produkci má pod palcem tým Soundsgate, který skladatele Eliu Cmírala také exkluzivně zastupuje.„Four Prague Poems of Altered Minds of 20-20je zároveň osobní zpověď, která reflektuje moji osobní krizi, pocit beznaděje a zoufalství a pocitově se váže k městu Praze. Město Praha je symbolem a spojovacím článkem, který prochází všemi čtyřmi větami a spojuje je v jeden básnický celek. Spolu se smyčcovým kvartetem a hudbouje hlavním aktérem i

Epoque Quartet

životním symbolem celého filmu. Každá věta je formálně uzavřená hudební báseň inspirovaná určitou vizí pandemické krize. Závěrem ale nachází mír, energii a naději –město Praha se vrátí kživotu,“ doplňuje Cmíral.

Loni realizovaná první část projektu Altered Mind of 2020 byla oceněna prozatím na více než 20 mezinárodních festivalech nezávislých filmů (Buenos Aires, Los Angeles, Nassau, Bukurešť a další), a to za nejlepší originální hudbu.Při projekcích na těchto festivalech ji vidělo přes 150 000 diváků. První část byla dokonce zařazena v širším výběru na světové prestižní ceny Grammy 2020, a to ve třech kategoriích. Autor a režisér projektu Elia Cmíralpatří ke světové špičce a jako jeden z mála českých skladatelů se proslavil v Hollywoodu (složil hudbu k filmům Ronin, Bojiště Země, Stigmata, Habermannův mlýn nebo k filmu You Are My Home (Netflix) a řadě dalších). Samotného provedení projektu se zhostilo fenomenální české smyčcové kvarteto Epoque Quartet. Do projektu byla taktéž zapojena řada dalších špičkových českých umělců (Zuzana Michlerová, Dominik Svoboda a další).

Video: https://vimeo.com/434901403

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA