Ellefson – No Cover

ellefson no cover

Bez mučení přiznávám, že mě okamžitě přitáhl obal desky opatřený značkou kapely spoluzakladatele thrashmetalových Megadeth, amerického baskytaristy Davida Ellefsona, který album zpečetil vtipně nápisem No Cover, aby se hned každému rozsvítilo, o co tu půjde. Ano, v době koronavirové se ani nic jiného pořádně dělat nedá, natož natáčet novou řadovku. A tak to vzal Ellefson pěkně z gruntu. 

Původně ohlásil nahrání třinácti nových coverů, ale nakonec jich natočil devatenáct a dalo to rovnou na dvojalbum. A nejen to. Přizval si ke spolupráci tři desítky hostů, a přitom to nejsou žádná ořezávátka. Namátkou uvedu zpěvačku Doro Pesch, kytaristu Guse G. nebo bubeníka Davea Lombarda. Ale pojďme k nahrávce. 

Hned úvodní tóny Freewheel Burning od Judas Priest dávají tušit, že to nebude žádná laciná estráda, ale výživná porce hutné muziky. Ellefsonovy srdcovky drží totiž překvapivě pohromadě, přestože jde o naprosto nesourodý materiál, až to vypadá, jako by vznikal za účasti všech ve společném studiu. Opak je ale pravdou. Pojítkem dvojalba je nejen thrashová dravost, ale především šťastně sestavený repertoár, který sice neobsahuje nejzářivější hity jednotlivých interpretů, avšak úžasně do sebe zapadá. Ať už jde o předělávky skladeb Twisted Sister, Billyho Idola, AC/DC, Krokus, Nazareth, Queen nebo Sweet. Všechny stojí za poslech, i když nahrávce dochází v závěru už trošičku dech. Při tak dlouhé stopáži však není divu. 

Jinak ale klobouk dolů. David Ellefson a spol. dokázali vytěžit ve špatné době maximum dobrého. Jednoduše proto, že se s tím nepárali, udělali to po svém a od srdce. A to je k nezaplacení.

 

ELLEFSON

No Cover

EMP LABEL GROUP   40:21 (CD 1), 36:34 (CD 2)

HEAVY METAL

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE