Everything but the Girl opět zapalují šňůru

Britské pop duo Everything but the Girl, zformované v Kingston upon Hull v roce 1982, které tvoří hlavní zpěvačka a příležitostná kytaristka Tracey Thorn a kytarista, klávesista, producent a zpěvák Ben Watt, hlásí LP návrat.

Raná díla skupiny byla kategorizována jako sophisti-pop s jazzovými vlivy, než prošla elektronickým obratem po celosvětovém úspěchu hitu „Missing“ z roku 1994. Nová píseň ohlasující album Fuse nese název „Run a Red Light“ a jde o čistý pop.

Píseň je baladou plnou syntezátorů s těžkými kopáky ovíjejícími se kolem stabilních klavírních stupnic. Tracey Thorn zachycuje pocit neporazitelnosti a zranitelnosti, který noční dobrodružství vyvolávají, když zpívá: „Run a red light, zapomeň na ráno, tohle je dnešní večer.“

“Během svých let prožitých v klubech jsem potkal spoustu rozličných postav, které mne inspirovaly k napsání této písně o muži na konci noci, který sní, že jeho velká chvíle je hned za rohem,” řekl Watt k písni.

Téma se ve videoklipu pokusil zachytit režisér Charlie Di Placido, když nechal dva tanečníky (Vanessa Pang a Samuel Caleb Baxter) létat prostředím velkého prázdného domu, když jejich „párty“ omezil na jedinou osamělou místnost.

Thorn doplňuje: „Video je jako snový příběh. S touto nahrávkou jsme zjistili, že choreografie může vyjádřit emoce v naší hudbě, aniž by musela být příliš doslovná. Postavy, oblečení, pohyb, režie, to vše prostě sedí. Charlie a jeho tým opravdu cítí pocity, o které usilujeme. Byla to skvělá spolupráce.”

Klip „Run a Red Light“ zhlédnete zde:

 

Sponzorováno

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se