Festival United Islands of Prague oslavil dvacátiny

atmosfera UIOP

Více než třicet tisíc návštěvníků zaplnilo v pátek a v sobotu pražskou Kampu, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží. Zhruba sedmdesát umělců z celé Evropy zahrálo na devíti scénách a to jak na ostrovech, tak i v klubech Jazz Dock, Klub Famu, Rock Café, Cargo Gallery a Chapeau Rouge. Specialitou letošního ročníku bylo propojení se Dnem Evropy, který je každoroční připomínkou míru a spolupráce na území evropského kontinentu.

“Jsem rád, že jsme i letos mohli do Prahy dovést hudební objevy, české publikum tak mělo skvělou možnost přijít na premiérové koncerty zahraničních hvězd. Většina z nich v Česku navíc zahrála zcela poprvé,” říká producent festivalu Martin Voňka.

Na letošním festivalu vystoupilo zhruba sedmdesát umělců. Mezi nimi třeba nizozemsko-britská kapela Someone, švédská skupina The Magnettes, němečtí Sparkling či Albertine Sarges, irská Enola Gay, maďarský Platon Karataev a z českých umělců pak i The Valentines, Pam Rabbit, Aiko, Marjari, Baby G, Wodehn, Meizzy či Past. Svůj prostor dostaly na velkých pódiích také začínající kapely z Prahy 1 a v rámci programu Ostrovy Inspirace se představily i desítky neziskovek. V živých podcastech a debatách vystoupili britský velvyslanec Matt Field, ekonom Tomáš Sedláček, herečka Eva Holubová, redaktoři ČT Jakub Szántó a David Miřejovský, herec Jiří Lábus, historik Michal Stehlík či novináři J. X. Doležal a Filip Titlbach.

“Děkujeme všem, kteří pomohli připravit letošní 20. narozeniny. Stálo to dost úsilí, ale jsme rádi, že jsme udělali radost spoustě diváků, hudebníků a dalším aktérům. Příští rok nás čeká velká výzva, neboť to bude 20 let od vstupu ČR a dalších devíti zemí do Evropské unie a 25 let od vstupu ČR do NATO. Těšíme se na příští unikátní ročník,” doplňuje druhý producent festivalu David Gaydečka.

21. ročník festivalu United Islands of Prague se uskuteční 3. a 4. května 2024 a to ku příležitosti dvacátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Právě vstup naší země do EU byl impulsem pro vznik festivalu United Islands of Prague.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE