Foo Fighters – Medicine at Midnight

FOO FIGHTERS medicine at midnight

Desátá studiovka amerických Foo Fighters je po několika odkladech konečně na světě. A protože začala vznikat koncem léta 2019 a nahrávat ještě na podzim téhož roku, zůstává nedotčena covidovou pandemií a naopak z ní srší optimismus a bezstarostná energie. Desce předcházelo vydání tří singlů: Shame Shame loni v listopadu, No Son of Mine na Nový rok a Waiting on a War v průběhu ledna. Už dopředu bylo zřejmé, že si měl frontman kapely Dave Grohl po rozsáhlém koncertním turné v roce 2018 dopřát více času na odpočinek a skládání nového materiálu. 

Na první poslech prosviští totiž album éterem, aniž by po sobě zanechalo výraznější stopu. Vyjma třetího singlu, který lze díky Grohlovu pěveckému nasazení přiřadit bez rozmýšlení ke klasickému repertoáru skupiny. Jenže už při druhém poslechu se jeví devět nových písní mnohem zajímavěji. Potvrzují například Grohlovo prohlášení, že by měla nová nahrávka znít jako deska Let’s Dance (1980) od Davida Bowieho. 

Hned z úvodní rozjařené Making a Fire je to znát. Zejména v popěvku „na na na“, jejž si se skupinou střihla Grohlova čtrnáctiletá dcera Violet. Také titulní skladba navozuje atmosféru popové kultury osmdesátých let. Za zmínku ještě stojí zasněná psychedelická balada Chasing Birds navozující vzpomínky na Johna Lennona a Beatles.  

Sečteno, podtrženo, album Medicine at Midnight je takřka celé protkáno láskou k rockovým muzikantům, kteří uměli vytvořit rovněž optimistické, téměř taneční nahrávky. Není však experimentátorské, pouze rezignovalo na post-grunge a vrací se do minulosti. Zabralo však na hudební kritiky i fanoušky, zejména ty skalní, kteří v USA katapultovali desku na třetí místo hitparády a mezi rockovými díly dokonce na první. Ve Velké Británii pak zvítězilo album na celé čáře. 

Foo Fighters už své příznivce dávno mají. Nemusí proto pokaždé přicházet s převratnými nahrávkami. Stačí, když nějaký ten hit vždy přidají. A je úplně jedno, že už nějaký ten pátek v podstatě jen stagnují.

 

FOO FIGHTERS

Medicine at Midnight

RCA/ROSWELL  36:32

ALTERNATIVNÍ ROCK, DANCE-ROCK, FUNK ROCK, POWER POP

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE