Frozen Factory vydává nové album „Of Pearls & Perils“

frozen

„Of Pearls & Perils“, protkané charakteristickým smíšeným zvukem alt-rocku, metalu a proggy prvků od Frozen Factory, představuje jejich druhé dlouhohrající album a třetí LP/EP vydání. Jeho 12 písní, včetně jejich tradičních krátkých intro a závěrečných skladeb, zkoumá témata rovnosti, života, posmrtného života a klimatické krize. Zvuk se kroutí a otáčí přes řadu těžkých a lehkých zvukových ploch, které čerpají pečlivý vliv od klasických kapel, jako jsou Pink Floyd, Alice in Chains, Iron Maiden & Depeche Mode, zatímco přikyvují mnoha dalším.

Album začíná hlasem, který nahrála jedna z našich nejaktivnějších fanynek, Angela C., se kterou se vlastně nikdy osobně nesetkali, protože žije v zahraničí! Její hlas se také objevuje v několika dalších malých momentech na desce – je potěšením zahrnout lidi, kteří nás podporují! Dvě z jejích skladeb jsou ve francouzštině, což je jazyk, který skupina také vystupovala na „The First Liquidation EP“. Stephen se rozhodl pro tyto dvě desky použít některé menší francouzské momenty, protože francouzština obsahuje některé naprosto vražedné fráze, které v angličtině tak dobře nefungují. Angelina otvírák k ‚Vražda v hlubinách‘ se překládá jako „Jen blázen by nikdy nezměnil názor“.

Lyrická témata jsou temné tóny alba odrážející vnitřní boj zpěváka Stephena Bakera s chováním velké části lidské rasy, včetně jeho samotného.

„Opravdu nedokážu pochopit, proč jsme tak nedbalí k naší domovské planetě a živým komunitám, které jsou na ní závislé. Je mi smutno, když vidím obyčejné lidi, jak bojují s jinými obyčejnými lidmi a pak hlasují, aby dali moc lidem, kteří jsou odhodlaní zničit obyčejné lidi. Mám pocit, že jsme se stali tak snadno ovlivnitelnými, tak snadno oklamanými, tak snadno rozptylitelnými triviálními rozdíly.“

„Chtěl bych vidět bezpečný svět, kde každý druh a život respektující člověk má příležitost dosáhnout svého potenciálu, bez ohledu na to, jaké má tělo, víru, kterou vyznává, nebo životní styl, který vede. Naše písně jsou obvykle budíček a často jsou psány proto, abych postrčil sebe i kohokoli jiného, ​​kdo poslouchá, protože se někdy cítím líný a nečinný ohledně věcí, které by mě měly rozzlobit až do morku kostí. Chci být víc. Chci udělat víc, abych pomohl. Chci, aby lidská civilizace uspěla.”

„Of Pearls & Perils“ je však napsáno výhradně baskytaristou Tomi Hassinenem a zpěvákem Stephenem, ale musí uznat bubenici Marianne Heikkinen za to, že písně zcela vyrovnala její nesmírné dovednosti v bubnování. Rádi by také vyzdvihli kytaristy Mici Ehnqvist a Joni Koivumäki, kteří přidali své vynikající úspěchy na Lead a Rhythm.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE