Gary Hughes – Waterside

Anglický hardrockový zpěvák Gary Hughes nikdy nevyčuhoval z davu. Jako hlavní autor ve skupině Ten se prezentoval převážně melodickým rockem, ale po slibných začátcích v devadesátých letech začala kapela pozvolna vykrádat sama sebe a rezignovala na hardrockové riffy. V tvrdé konkurenci se v podstatě ve svém žánru ztratila. Zabředla v pomalejším tempu, a to samé se dá vysledovat i v Hughesově sólové tvorbě, kterou po čtrnáctileté pauze obohacuje sedmé studiové album Waterside

Milovníci balad a sentimentu z něho musí být ale nadšeni. Zpěvák jim servíruje deset vcelku příjemných písní založených na svém něžném hlase a všudypřítomných melodiích. Že to bude pomalejší jízda, naznačuje už úvodní poklidná All at Once It Feels Like I Believe, po níž přebírá štafetu přece jen hitovější Electra-Glide. Nejsilnější potenciál má odlehčená The Runaway Damned, kterou jako by si Hughes vypůjčil od Bruce Springsteena. Slušná titulní Waterside pak odhaluje to, co nahrávce chybí nejvíc. Tah na branku. Je patrnější snad jen v rockovějších kouscích Save My Soul nebo Seduce Me, ale jinak se drajvem trestuhodně šetří. Dvakrát škoda. 

Kdyby Gary Hughes přitlačil trochu na pilu a nedržel se hlasově tolik při zemi, mohl nahrávce vdechnout mnohem silnější energii. Takhle z ní není nic víc než oddechovka pro letní večery, při nichž čas bezstarostně plyne asi jako Hughesova nová deska.

GARY HUGHES
Waterside
FRONTIERS  54:23
POMP ROCK, HARD ROCK
ROMAN NEWS ZAHRÁDKA

Související články

Komentáře